17 Июня 2016 в 15:16 3975

Квотування радіостанцій – робота лише розпочинається

Міжгалузеве об’єднання «Радіокомітет» вітає закінчення дискусії щодо квотування радіоефіру та прийняття закону №3822-д Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах), який без сумніву став компромісом між бажаннями частини політиків та громадських діячів та реальними можливостями музичної та радіоіндустрії, який дозволить зберегти розмаїття радіоефіру.

В процесі підготовки доопрацьованого проекту радіомовники пішли на поступки та взяли на себе значні зобов’язання, виконання яких вимагатиме від радіостанцій надзвичайних зусиль та креативу. Відповідно до закону, мінімальна частку пісень українською мовою має становити 35% загального обсягу пісень протягом доби та, зокрема, у проміжках часу від 7.00 до 14.00 і від 15.00 до 22.00 год. Також визначено трьох річний перехідний період, упродовж якого ця квота запроваджується поступово – 25%, 30% і 35%. Квота зменшена до 25% для радіокомпаній, які поширюють музичні твори, серед яких пісні офіційними мовами Європейського Союзу відповідно до умов ліцензії становлять не менше 60% загального обсягу пісень, поширених упродовж доби.

Не дивлячись на всі виклики, пов’язані зі запровадження квот, члени «Радіокомітету» погодились підтримати вимоги доопрацьованого проекту, розуміючи важливість історичного моменту та відповідаючи на сучасні очікування суспільства. Цей крок, на наше глибоке переконання, є ще одним підтвердженням того, що українське радіо завжди дбало про національні інтереси та розвиток української культури.

Ми дякуємо членам Комітету Верховної ради України з питань свободи слова та інформації Олені Кондратюк, Ользі Черваковій, Олександру Абдулліну, Сергію Висоцькому, Олександру Опанасенку, Олександру Сочці, Дмитру Стеценку, Владиславу Севрюкову, Григорію Шверку за конструктивну позицію, яка дала змогу дійти прийнятного компромісу та ухвалити закон. Ми також вдячні Вікторії Сюмар – Голові профільного Комітету, Андрію Парубію та Ірині Геращенко, які на етапі розробки доопрацьованого проекту взяли на себе роль модераторів процесу, та довели його до логічного завершення. Також окрема подяка за професійну оцінку процесу квотування Національній раді з питань телебачення та радіомовлення.

«Радіокомітет» хоче окремо подякувати українським музикантам, які займали конструктивну позицію у переговорах, та шукали можливостей для створення закону, який не знищив би радіоіндустрію, а дозволив їй розвиватись спільно з музичною галуззю.

Радіостанції, що є членами комітету, будуть робити все від них залежне для реалізації нового закону. Разом з тим, ми переконані, що його імплементація залежить не тільки від радіо, а й від того, наскільки держава, а саме Парламент, Віце-прем’єр з гуманітарних питань, Міністр культури та інші державні органи, будуть послідовними та відповідальними за спільний результат. Ми закликаємо посадовців невідкладно підготувати та в найкоротші терміни ухвалити закон про стимулювання розвитку української музики, який створить належні економічні передумови для стрімкого зростання кількості якісної україномовної музики, без якої виконання квот буде складним та не дієвим. Збільшення кількості професійної, конкурентоздатної української пісні – це запорука ефективного квотування радіоефіру та результат продуктивної державної політики.

За матеріалами прес-релізу
Присоединяйтесь к нашему каналу в Telegram.
 
,