31 Мая 2016 в 18:09 3115

Створено інтерактивну карту ЗМІ Донецької області

Агенція PlusOne розробила інформаційну карту Донецької області, яка відображає зону покриття та місця розташування ретрансляторів телеканалів і радіостанцій, а також інформацію про друковані видання регіону. Проект було розроблено на замовлення аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас», що є частиною команди Донецької обласної організації ВГО «Комітет виборців України».

«Раніше були спроби упорядкувати інформацію про ЗМІ прифронтової зони та окупованої території, але це були інфографіки, таблиці або статичні карти, які швидко втрачали актуальність. Ми зробили динамічну, інтерактивну карту, яку легко оновлювати, і тому вона може бути актуальною завжди», – зазначає project manager PlusOne Марина Пономаренко


Головною особливістю сайту є багаторівневе меню, прив’язане до декількох карт та до текстової інформації. Завдяки такій побудові ресурсу, вдалося фактично на одній сторінці лаконічно вивести всю інформацію.


«На непідконтрольній території Донецької області майже повністю заблоковане мовлення українських телеканалів та доступ до інтернет-сайтів з проукраїнським контентом. При цьому мовлення російських телеканалів та телеканалів ДНР ведеться на територію Донецької області, контрольовану українськими силами. Аналіз публічних груп проукраїнської та проросійської спрямованості у соціальних мережах показав, що загальна кількість учасників найбільш популярних серед жителів Донецької області  проукраїнських груп у ФБ коливається в межах 10 тисяч проти 300-400 тисяч у проросійських групах Вконтакте та Одноклассники», – зазначив Віктор Литвінов, координатор проектів аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас».


Користувач може зайти на сторінку і отримати дані про наявність ЗМІ як на контрольованій українськими військовими, так і на неконтрольованій території області, розміщення та полігон дії телевеж, а також перелік інтернет-видань з активними посиланнями,для зручного та швидкого переходу на ресурси.


«Важливо, що інформацію на карті легко редагувати. Будь-який користувач може через форму зворотного зв'язку надіслати дані, і адміністратор після перевірки опублікує їх на сайті, – каже Марина Пономаренко. – Для кожного типу ЗМІ – своє унікальне рішення відображення. Наприклад, для ТБ – це маркери в тих місцях, де розташовані телевежі, та полігони, які відображають покриття. Полігони задані координатами крайніх точок, тому вони масштабуються з картою».


Інтерактивна карта Донецької області знаходиться за посиланням: http://map.donbasthinktank.org/.


За матеріалами прес-релізу

Присоединяйтесь к нашему каналу в Telegram.
 
,