10 іноземних мов, які українці найчастіше шукають в Google

Онлайн-школа EnglishDom дослідила рівень популярності іноземних мов в Україні. Критерієм оцінки стала кількість запитів в Google протягом 2020 року з території усієї України.

Коментарі 1754

Лідером очікувано стала англійська. Протягом минулого року її шукали – українською або російською мовою – у словосполученнях “англійська мова” або “английский язык” у сумі 660 тис. разів. 

Запит на німецьку в аналогічних словосполученнях гуглили 181 тис. разів. Це лише в три з половиною рази менше за англійську. Поруч, на третьому місці за популярністю в Україні є польська мова – 161 тис. запитів. 

Статистика показує сумарну кількість запитів російською та українською мовою. Наприклад, “англійська мова” та “английский язык”.
Статистика показує сумарну кількість запитів російською та українською мовою. Наприклад, “англійська мова” та “английский язык”.

Відразу три сходинки з 4-е по 6-е місце посіли романські мови: іспанська зовсім трохи випередила за популярністю мову сусідньої Франції – 59 тис. та 58 тис. Шосте місце в італійської – 44 тис. Сьоме у турецької – 38 тис. 

Замикає десятку відразу три азійські мови. Серед них корейська з 31 тис. запитів, яка змогла випередити і китайську – 26 тис., і японську – 24 тис.

“За 10 років запит на англійську мову в Україні суттєво зріс. На це, серед іншого, вплинула доступність нових технологій. Так, проникнення інтернету за 10 останніх років виросло з 28% до 75%. Окрім цього з’явилися цифрові освітні платформи і контент для онлайн-навчання, – говорить співзасновник та керівник EnglishDom, Максим Сундалов. – Динаміка запитів англійської стрімко пішла вгору у 2015 році, коли в Україні почалося розгортання мобільної мережі 3G, а потім у 2018 році й 4G. А минулого року ключовою подією став карантин – навіть мовні офлайн-школи змушені були перейти в онлайн. Люди відчули, що навчання не закінчується в школі чи ВНЗ, бо трапляються ситуації, до яких потрібно адаптуватися та навчатися нового. Іноземна мова – це те, що відкриває двері в нову культуру, можливості та нове життя. 

Ми бачимо, що англійська традиційно посідає перше місце, як мова міжнародного спілкування. Міцні позиції й у німецької мови. Польська продовжує утримувати третю сходинку з великим відривом від решти. Польща є основним напрямком трудової міграції, де офіційно працює понад 1 млн українців, а мова належить до спорідненої слов’янської групи. Висхідний тренд також мають французька, корейська та турецька.

В цілому ж, популярність тієї чи іншої мови можна вважати індикатором впливовості країн та культур. Наприклад, суттєве зростання цікавості й у світі, і в Україні до корейської мови можна пояснити популярністю в останнє десятиліття музики K-pop та корейського кіно”. 

Сумарна кількість річних запитів російською та українською мовою з 2016 по 2020 рік.
Сумарна кількість річних запитів російською та українською мовою з 2016 по 2020 рік.

Українські мовні уподобання лише частково збігаються з популярністю іноземних мов у світі. Згідно зі статистикою сервісу для вивчення мов Duolingo за 2020 рік, перша трійка мов у світі виглядає так. Англійська є першою іноземною для вивчення в 121 країнах світу. А ось другою мовою у світі, яку вивчають найбільше, як іноземну, є іспанська – вона є першою іноземною для 34-ох країн, французька – ще для 23-ох країн. Далі в першій десятці у світі йдуть: німецька – 4-а, італійська – 5-а, японська – 6-а, корейська – 7-а, португальська – 8-а, російська – 9-а, китайська – 10-а.

Зацікавленість англійською мовою в Україні за статистикою Google Trends. Динаміка за 10 років. Вона показує, як часто слово чи словосполучення шукають у порівнянні з загальним обсягом пошукових запитів.

Цікаво, що спад зацікавлення до мови відбувається влітку, а перший пік виникає з початком навчального року, восени. Друге, менше падіння стається на новорічні свята. Повертається активність у вивченні англійської у лютому та квітні, перед поступовим спуском наступного літа. 

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода