100 найвидатніших українців усіх часів

Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування «Народний ТОП», щоб сформувати рейтинг 100 «найвидатніших українців усіх часів». Список очолив Тарас Шевченко, а до першої п’ятірки також увійшли Володимир Зеленський, Леся Українка, Богдан Хмельницький та Степан Бандера

Коментарі 2180
Опитування відбулося 8 та 9 жовтня серед жителів України віком від 18 років в усіх областях (крім тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму, а також регіонів, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок).

Для вибірки команда опитала 1000 респондентів за допомогою телефонних інтерв’ю. Вони не отримували жодних попередньо сформованих списків та самостійно називали імена трьох особистостей, яких хотіли би бачити в рейтингу.

Всього респонденти вказали 148 імен. Близько 8% опитаних не змогли назвати жодного видатного українця.

Лідером за результатами опитування став Тарас Шевченко (63,9%), другим у рейтингу — Володимир Зеленський (29,8%), третьою —Леся Українка (19,6%), четвертим — Богдан Хмельницький (17,3%), а закрив першу п’ятірку Степан Бандера (12,8%).

З п’ятого по десяте місце «Народного ТОПу» розмістились Михайло Грушевський (11,6%), Iван Франко (10,1%), Iван Мазепа (8,8%), В’ячеслав Чорновіл (8,7%) та головнокомандувач Валерій Залужний (7,7%).
В соціологічній групі «Рейтинг» також відмітили динаміку росту популярності українських діячів порівняно з опитуваннями 2012 та 2015 років.

Так, наприклад, за останні шість років прихильність респондентів до Тараса Шевченка зросла на 1%, до Степана Бандери — на 4,5%, Володимира Зеленського, Валерія Залужного та Василя Стуса внесли до рейтингу вперше з 2012 року.
За матеріалами https://donttakefake.com/
Обговорити з іншими читачами:
Погода