12 головних трендів у дизайні упаковки 2022/23

Дизайн упаковки, як один із ключових аспектів маркетингу, залишається основним фактором у найбільш успішних продуктах. Які тренди супроводжують цей напрямок і в чому дизайнери сьогодні черпають натхнення.

Коментарі 1118
Світ змінюється, драматично та радикально. І поки деякі з нас все ще хитають головами і гуглять, що таке метавсесвіт і NFT, минулий рік показав, що майбутнє нікого не чекає навіть у таких, начебто, простих питаннях, як дизайн упаковки. Дизайнери шукають натхнення в інших десятиліттях, нових галузях та ринках, етичному споживанні та креативних тенденціях. RAU обрала ключові з представлених Dieline і 99designs.com приклади.

1. Нова ера психоделіки 60-х 

Деякі тренди настільки священні, що вони ніколи не виходять із моди, і психоделіка 1960-х виразно потрапляє до цієї категорії. Сучасна інтерпретація цього творчого спрямування нагадує про час вільного кохання, миру та щастя. 
Завдяки поєднанню спотворених шрифтів, п’янких хвиль, яскравих кольорів та сучасних продуктів упаковки у стилі 60-х виділяються, і дарують покупцям відчуття спокою та кохання.
2. Ексцентричний дизайн, у якому головну роль відіграє текст 

Іноді люди забувають, що дизайн шрифтів є самостійною складною формою мистецтва. Цей тренд віддає належне текстовим елементам, адже саме вони посідають центральне місце на таких упаковках. Тут немає місця фотографіям та ілюстраціям – головну роль відіграють чудові шрифти. Найчастіше в такому дизайні використовуються контрастні кольори, що дозволяє додати більше енергії. Цей тренд кидає виклик звичному погляду на друкарню: у пріоритеті тут не читабельність, а шрифт як самостійний витвір мистецтва. 
‍“Оскільки кількість візуального шуму навколо нас постійно зростає, правильний вибір, на мій погляд, чистий мінімалістичний дизайн. Майбутнє за делікатною грою з типографікою, великою кількістю негативного простору та свіжими кольоровими рішеннями”, – вважає 99 designs. 
3. У пошуках спокою та безтурботності 

2022 рік тривожний, тому тренд на створення стриманих безтурботних упаковок актуальний як ніколи — це саме той спокій, який потрібний кожному. Коли бачиш ці приглушені гармонійні поєднання кольорів, у споживача мимоволі виривається зітхання полегшення, а за рахунок мінімалістичних шрифтів написи на упаковках легко читаються. 
Популярність такого інструменту релаксації, як ASMR, знаходить своє відображення навіть у дизайні упаковки: блискучі гладкі або текстуровані поверхні – ще одна приємна характеристика, яка дарує покупцям приємні відчуття.
4. Псевдо-3D Інноваційні псевдо 

3D-ілюстрації роблять дизайн упаковки вишуканим та сучасним. Тривимірні елементи та ілюзії – правильний спосіб змусити споживачів зупинитися та поглянути. 
Оскільки псевдо-3D — технічний ефект, таке пакування показує, що компанія в курсі останніх трендів та технологій. Розглядаючи її, споживачі розуміють, що продукт коштує своїх грошей. Це ідеальне рішення для найдорожчих високотехнологічних товарів. 
5. Чарівні кольорові бризки 

Проста біла упаковка миттєво оживає, якщо її прикрасити кольоровими бризками. Тренд, який став знаменитим багато в чому завдяки графічному дизайнеру Тесі Форрест, буквально захопив Instagram. Прокручуючи стрічку, миттєво завмираєш, натикаючись на такий заспокійливий привабливий дизайн.
Цей ефект виглядає так загадково, що спершу важко зрозуміти, як його досягти. Однак потрібно лише додати сильне розмиття та шум кольорової плями у Photoshop. 
6. Максималізм усередині, мінімалізм зовні 

Піджак здається особливим, якщо його підкладка не менш гарна, ніж зовнішня сторона. Те саме можна сказати і про дизайн упаковки. Тільки уявіть, яке це задоволення – відкрити мінімалістичну коробку і виявити красиву наповнену деталями внутрішню частину. 

“У світі щодня доставляються мільйони посилок, тому перетворити розпакування на незабутній приємний досвід зараз важливо як ніколи. Дизайнери мають зробити шопінг захоплюючою пригодою — коли людина відкриває непоказну упаковку, вона ніби зазирає всередину бренду”, – вважає арт-директор 99designs Джастін Хамра. 
Простий мінімалістичний логотип залишається зовні, а всередині людині відкриваються яскраві кольори та деталізовані ілюстрації – такий бренд захоплені покупці запам’ятають надовго.
7. Необроблені матеріали 

Натуральні недосконалі текстури нагадують споживачам, де бренди беруть матеріали для своїх продуктів. Це чудове рішення для компаній, які хочуть показати, що вони піклуються про екологію, та залучити свідомих клієнтів, стурбованих зміною клімату. 
Бренди, які дбають про довкілля, користуються все більшою популярністю. Етична біорозкладна упаковка – один із способів продемонструвати, що ви серйозно ставитеся до проблем екології. Сіруваті перероблені текстуровані матеріали добре підходять для друку графічних елементів, при цьому кольори трохи спотворюються, що додає упаковці чарівності.
8. Різнокольорові шари 

Любов до колажу як до важливої ​​форми дизайну продовжує жити. Цього року дизайнери приділятимуть більше уваги геометрії та різнокольоровим шарам. У моді рвані необроблені краї – використовуйте матеріали, придатні для вторинної переробки, і ви зможете легко зайняти своє місце на ринку екологічних товарів. 
Колаж все ще користується популярністю в колі поціновувачів, тому застосування його в дизайні упаковки дозволить вам звернути увагу на продукт специфічної творчої аудиторії з високими доходами. 
9. Естетика Y2K залишається надовго 

Пік популярності Y2K припав на період із середини 1990-х по 2005 рік, коли люди були одержимі технологіями та зміною тисячоліття. Цей стиль можна охарактеризувати як своєрідний кіберпанк 90-х. “Колись 2020-ті сприймалися як майбутнє дизайну та технологій. Зараз ми відвертаємося від бездоганного мінімалізму сьогодення і дивимося в минуле в пошуках натхнення. Зокрема, на стиль Y2K, популярний у 2000-ті, у всій його кітчевій, блискучій красі”, – каже арт-директор 99designs Джастін Хамра. Оскільки мода циклічна та повертається кожні 20 років, тенденції початку тисячоліття зараз розквітають із новою силою. 
Відродження Y2K – це кумедна іронія долі: на початку тисячоліття дизайнери були одержимі футуризмом, а зараз “футуристичний” дизайн того часу викликає ностальгію, подібно до ретрофутуризму. У таких проектах переважно можна побачити блідо-синє, сріблясте, біле або бліде неонове тло та геометричні фігури, які додають йому динаміки. 
10. Повернення “гумових” персонажів 

Хто ці веселі персонажі, яких можна зустріти тут, то там на упаковках різних товарів? Анімація “гумового шланга” (названа так, тому що у героїв були “гумові” кінцівки без ліктів і колін) набула популярності в 1920-і в США завдяки таким мультиплікаторам, як Білл Нолан і Уолт Дісней, а останніми роками була модернізована ілюстраторами з усього світу. Вони вдосконалили штрихи і зробили персонажів грайливішими і саркастичнішими. 
Доброзичливі герої миттєво викликають у вас усмішку – саме цю мету і переслідує дизайн упаковки, вірно? Порівняно з оригінальними ілюстраціями 1920-х років, персонажі 2022 року відрізняються різноманітністю: деякі з них носять кепки, інші — кросівки, треті загалом покриті татуюваннями. Все це надає їм сучасного вигляду. 
11. Пустотливі ілюстрації 

Суть цього тренду полягає у розміщенні на упаковці іронічних, схожих на дитячі малюнки, які балансують на межі мем-культури з її уїдливим гумором. “Намальовані від руки неідеальні лінії та химерні 2D-персонажі – цей стиль 80-х – 90-х років здається дещо бунтарським: він нагадує вуличне мистецтво, де недосконалості сприймаються як унікальні особливості”, – вважають в агентстві. 

Як і “гумові” персонажі, ці дитячі малюнки викликають у людей посмішку, а іноді навіть залишають у легкому здивуванні щодо того, як вони взагалі опинилися на упаковці. Зрештою, гумор – найкоротший шлях до серця покупця.
12. Косплейний дизайн 

Бренди повинні визнати, що надмірне захоплення традиційними гендерними ролями та припущення, що споживачі є цисгендерними, неминуче може здатися відсталим або просто дивним. Товари б’юті-індустрії так довго були виключно ґендерними, що незвично дивитися, як бренди тепер охоплюють усіх. 
За матеріалами https://rau.ua/
Обговорити з іншими читачами:
Погода