3 ключові характеристики бренд-стратегії 2021

Час і увага зараз дорожче золота, біткоіна та знайденої купюри в зимовій куртці, разом взятих, тому відразу почну зі спойлера та основної ідеї цієї статті: навіть якщо вас з'їли, то все одно є два виходи. А до чого тут бренд-стратегія і якою вона повинна бути у новому році, розповідає Андрій Чаплик, бренд-стратег в GRA.agency.

Коментарі 1718

2020, нарешті згасає, як бенгальський вогник і, думаю, багато хто чекає моменту, щоб зітхнути з полегшенням, коли прокинуться вже в 2021. Іскор та "сюрпризів" ми отримали предостатньо від найгіршого року в історії за версією Time, принаймні за час, що існує видання, а це майже 100 років. Лишилося вірити, що в наступному році, журналу, не доведеться забирати свої слова назад. Як там не було, а традиції підбивати підсумки, передивлюватись "Сам у дома" і будувати плани, яким не суджено збутися, ніхто не відміняв. Тому висловлю кілька думок, на тему: якою повинна бути стратегія, і чому вона повинна бути, якщо її ще немає. Бо добре знати, що робити і куди бігти брендам у наступні 365 днів, щоб не виникло ситуації, коли напівдорозі розуміємо, а нам в іншу сторону взагалі-то. Ще розбавлю текст гіфками та надіюсь вийде зробити колл ту екшн, хоча б пригоди Кевіна ще раз глянути.

Пора визнати, що криза — новий чорний (прошу сприймати слово "чорний" в контексті кольору). Толерантність зараз маст хев в комунікаціях і треба бути дуже обережним, щоб не задіти чиїсь почуття. А ще доступно пояснювати, що саме ти мав на увазі, або надіятись на хороше почуття гумору своєї аудиторії, і не попастися на очі чужої, що не розділяє ваші погляди. Чутливість суспільства на грані і краще зайвий раз не провокувати конфлікти. В кращому випадку доведеться міняти капелюх на зірку, як на головній ялинці країни. Всім сподобатися неможливо, але поважати думку інших обов'язково (і чим їм той капелюх не догодив?). Тому добре, якщо в 2021 бренд займатиме зрозумілу та стійку соціальну позицію, не спекулюватиме на ній і доводитиме її на ділі. Стратегія повинна це враховувати.

Повернемося до кризи. Часи не веселі але в таких непередбачуваних ситуаціях, якраз і проявляється суть і сила бренду. Якщо вважати, що криза наш перманентний стан і перестати виправдовувати нею бездіяльність, то в принципі не все так погано. Розумію, чому зараз спостерігається певний бум на стратегію. В умовах невизначеності мало хто в курсі, що робити. Та коли у бренда є чітка і зрозуміла стратегія, то таке питання не виникає. Виникає інше, як продовжувати її втілювати у нових обставинах, а це концентрує увагу на пошуку варіантів, пробуджує фантазію та дозволяє оцінити ситуацію з іншого боку. Якщо лід розтане, то на ковзанах вже не покатаєшся, щоб продовжити рух, потрібно діставати ласти. Бренд-стратегія якраз служить тією точкою опори, на яку можна спертись, коли хитає і паморочиться в голові. Круто, якщо вона в 2021 буде адаптивною та продовжуватиме надихати, а не викликатиме гнітюче почуття обов’язку.

Тим у кого стратегія взагалі відсутня, хочеться сказати, що по суті, в якійсь мірі це теж може бути стратегією. Та скоріше за все, чимось хорошим для бренду це не закінчиться. Вірніше, чим скоріше слідування цій стратегії припиниться, тим краще для бізнесу і його засновників. А де взяти нову, робочу історію довго розповідати не потрібно. У новому році бажаю бізнесам, знайти вірного партнера по брендингу, з яким разом буде сміливіше. Бо брендингове агентство для бізнесу, як друг, що підсадить, щоб перелізти через паркан. Звісно, можна і самому якось карапкатись та залучившись підтримкою, значно більше шансів лишити костюм цілим, і відкривати нові території замість того, щоб застрягти між штахетами.

Пам'ятайте, якщо вас з'їли у цьому році, то у наступному, у вас чи вашого бренду, вихід все одно є, до того ж як мінімум два. А гарна стратегія, така, щоб не лише соціальною і адаптивною була, а ще й надихала, надасть право вибору. Загадайте таку у Діда Мороза, а ми у GRA знаємо як з ним зв'язатися. Усім вдалого 2021!

Обговорити з іншими читачами:
Погода