43% українців планують літній відпочинок, незважаючи на карантинні обмеження

Українська дослідницька компанія Gradus Research провела опитування на тему планів українців на літній сезон 2021: чи планується повноцінний відпочинок, незважаючи на карантин, чи все ж таки існують обмеження для подорожей? Куди хочуть поїхати відпочивати респонденти і що є ключовими факторами під час вибору місця для відпочинку, чи змінилися бюджети на відпустку в 2021 - усе це в новому дослідженні

Коментарі 2337

Літні відпустки з подорожами в 2021 році планують тільки 43% українців - при цьому 28% будуть подорожувати повноцінно, а ще 15% віддадуть перевагу скороченому варіанту подорожей через карантинну ситуацію. Ще 22% українців чекають на відпочинок, але проведуть його без подорожей і ще 20% зовсім відмовляться від повноцінного відпочинку через карантин.

Серед тих, хто планує літній відпочинок, найбільше - 30% - проведуть відпустку вдома, на дачі або в селі, на місцевих курортах планують відпочити 50%, в місті - 23%, а за кордон поїде - 18%.

Як українці обирають місце для відпочинку? Істотно важливі критерії для опитаних це: ціна - 64%, особистий досвід в минулому - 42%, відгуки знайомих - 37%, репутація місця - 34% і відгуки в інтернеті - 21%.

Якщо порівнювати бюджети, необхідні для літнього відпочинку з докарантинним періодом, то 31% українців відзначають, що витрати виросли; 27% говорять, що витрати не змінилися.

Опитування Gradus також показало, що відсутність літньої відпустки або її скорочений варіант впливає на працездатність і емоційний стан - при цьому в більшій мірі це характерно для жінок (42%), ніж для чоловіків (25%).

Особливість відпочинку 2021 - це питання карантинної безпеки на курортах та в готелях, які включають в себе кількість відпочиваючих, заходи гігієни, наявність вакцинації у персоналу,і проведення регулярних тестів. Gradus з'ясував, наскільки важлива така карантинна безпека для українців при виборі місця для відпочинку - виявилося, що тільки 23% опитаних відзначили цей фактор як важливий при виборі місця відпочинку. При цьому для більшості українців карантин і безпека або взагалі не впливають на рішення про відпочинок (26%), або впливають в певних межах, але не мають вирішального значення (46%).

"Уже другий рік в наших дослідженнях ми спостерігаємо позитивний вплив тепла і сонця на стан українців. Рівень стресу знижується, серед емоцій на перше місце виходить надія. На тлі зниження захворюваності створюється відчуття безпеки. Звичайно, люди прагнуть використовувати річний перепочинок для того, щоб зарядитися енергією і силами перед наступним сезоном. Проте тренд відпочинку в Україні залишається топовим. Близько 18% планують відпочивати не в Україні. Такий же рівень ми спостерігали і в 2020 році. Поки світ залишається досить закритим, українці будуть відпочивати в Україні ", - зазначає CEO & Founder Gradus Research Євгенія Близнюк.

Дослідження було проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку gradus.app. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст розміром більше 50 000 жителів у віці 18-60 років за статтю, розміром населеного пункту і регіону. Період проведення поля: 16 червня 2021, розмір вибірки: 1000 респондентів.

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода