5 моделей, які будуть визначать відносини між брендами та агенціями у 2020-х роках

За даними доповіді Інституту спеціалістів з практики реклами (IPA), споживчий ландшафт і підходи до співпраці брендів і агенцій будуть переглянуті протягом наступного десятиліття. Тому вони визначають п’ять головних моделей розвитку відносин для забезпечення ефективного маркетингу на цей період.

Коментарі 851

Кожна з цих моделей, які детально описані в дослідженні «Майбутнє відносин брендів і агенцій», проведеному компанією Foresight Factory, має свої сильні та слабкі сторони, методи роботи, заохочення та оцінки, а також різноманітні ступені подальшого розвитку.

Поспілкувавшись з провідними фахівцями з питань роботи агенцій і брендів, дослідники виявили, що вони погоджуються з тим, що протягом наступного десятиліття рекламодавцям доведеться зіткнутися з певними труднощами, а споживчий ландшафт зазнає значних змін.

Серед найважливіших змін можна виокремити прискорення віртуальних трендів, появу нових форм обміну цінностями через взаємодію споживачів з даними, а також більший попит на емпатичні бренди, для яких важливу роль відіграють людські цінності і багатоманітність. У свою чергу, це призведе до зростання важливості «орієнтованості на клієнта та очікуваного розширення багатовимірного маркетингу з цілеспрямованим спілкуванням і зростаючою кількістю зацікавлених сторін».

На думку авторів, найкраще ці п’ять моделей відносин розглядати «як роботу маятника, аніж статичну дію». Разом з тим, усі п’ять моделей знайдуть своє місце у складній екосистемі робочих взаємовідносин брендів та агенцій, проте актуальність кожної з них буде відрізнятися залежно від клієнта та кампанії.

Моделі описують наступним чином:

Титан – бренд обирає єдину зовнішню структуру для забезпечення всього маркетингу. На думку авторів, ця модель має помірний потенціал розвитку.

Інженер – одна структура займається розробкою стратегії, яку будуть реалізувати інші агенції. У цьому випадку потенціал розвитку є вагомим.

Коаліція – кілька агенцій розробляють і реалізують стратегію. Для такої моделі прогнозується низький потенціал розвитку.

Гібрид – поєднання внутрішнього обслуговування клієнтів з зовнішніми агенціями для розробки і реалізації стратегії. Припускається, що така модель матиме значний потенціал розвитку.

Внутрішня – переважна частина маркетингу бренду розробляється власними силами. Ця модель може мати помірний потенціал розвитку.

У доповіді зазначається, що ключовим моментом щодо цих моделей є те, що агенції формують комплексне розуміння споживача, і «розвивають свою виробничу точність, оптимізують довгострокову стратегію і збільшують свою гнучкість, якщо хочуть ефективно функціонувати серед усіх моделей розвитку взаємовідносин».

Переклад тексту матеріалу виконало бюро перекладів та локалізації Workogram.

sostav.ua

Обговорити з іншими читачами:
Погода