5 трендів кібербезпеки в 2021 році

Минулий рік кардинально змінив звичний уклад життя, спонукавши бізнес до прийняття ряду складних, але вкрай важливих рішень. Саме вони сформували основні тренди комп’ютерної безпеки, які будуть актуальні у цьому році. Ознайомтеся з пунктами нижче, щоб дізнатися, які дії допоможуть вам зберегти цілісність та конфіденційність даних вашої організації.

Коментарі 1244

1. Забезпечення умов для віддаленої роботи

Пандемія COVID-19 продиктувала нові правила гри, з якими була вимушена погодитися більшість компаній світу. Рекомендації не покидати свою оселю та мінімізувати контакти з іншими людьми підштовхнули перейти на віддалену роботу не тільки малий бізнес, але і величезних гігантів ринку. У зв’язку з цим виникла необхідність створити усю необхідну інфраструктуру та середовище для ефективної роботи в будь-який час та з будь-якого місця. Таким чином, організації усього світу зараз активно працюють над забезпеченням віддаленого доступу для працівників, ефективним виконанням та автоматизацією операцій та процесів. І хоча з початку епідемії вже минув рік, перед компаніями все ще стоїть величезна кількість викликів, які їм необхідно вирішити.

2. Розподілена хмара – новий виток у розвитку хмарних технологій

Управління гібридною хмарою потребує від ІТ-відділів занадто багато ресурсів та зусиль, що не завжди є виправданим. Саме тому з’явилося нове рішення – використання розподіленої хмари, якій спеціалісти (в тому числі відома дослідницька компанія Gartner) наразі пророкують велике майбутнє. Ця модель передбачає розташування хмарних ресурсів компанії в різних фізичних точках, тим самим децентралізувавши хмарні центри даних. При цьому відповідальність за функціонування, управління та розвиток зберігається за початковим провайдером. Таке рішення не тільки сприяє віддаленій роботі і скороченню періоду простою, але також допомагає дотримуватися нормативних вимог щодо збереження персональних даних в визначеній географічній зоні. 

3. Усе більше компаній захищають свої мережі

Концентрація фактично усієї діяльності компанії в віртуальній мережі не могла не вплинути на необхідність посилення захисних заходів. Отож в 2021-му році організації почали активно інвестувати в забезпечення безпеки своїх Інтернет-мереж, використовуючи для цього шифрування, створюване VPN-сервісом. ВПН – це віртуальна приватна мережа, яка формує надійний канал передачі інформації, отримати доступ до якої сторонні особи не можуть. Таким чином, головна мета VPN полягає у зміні IP-адреси та шифруванні вашого Інтернет-трафіку. Але окрім збереження анонімності та конфіденційності ваших дій в онлайні, VPN також надає можливість під’єднати усіх віддалених працівників до єдиної мережі, подібної до локальної мережі в офісі.

4. Інтеграція штучного інтелекту

Як демонструє практика, на сьогоднішній день відчувається значна нестача висококваліфікованих кадрів з питань кібербезпеки. Це і не дивно, адже встигати за динамічними змінами в Інтернет-просторі з кожним роком стає дедалі важче. Саме тому багато компаній почали концентрувати свою увагу не на подоланні наслідків атак, а на їх передбаченні та запобіганні. З цим їм успішно допомагає AI (на англ. Artificial intelligence – штучний інтелект, ШІ). ШІ дає можливість дослідити поведінку та методи кіберзлочинців та розробити ефективні механізми протидії. До того ж наразі мова йде про відповідальний штучний інтелект, який здатний гарантувати конфіденційність даних та отримання результатів, що відповідають очікуванням користувачів.  

5. Акцент на конфіденційності даних

З поширенням цифрових технологій та збільшенням обсягу персональних даних, з якими стикається бізнес в рамках своєї діяльності, зростає потреба в створенні надійного механізму обробки таких даних. До того ж це диктується не тільки об’єктивною потребою захисту особистої інформації своїх співробітників, клієнтів або контрагентів, але і безпосередньою вимогою законодавства («Загальний регламент про захист даних» або GDPR). Саме тому на сьогодні значні зусилля спрямовуються на мінімізацію загроз конфіденційності. Серед способів вирішення цієї проблеми можна виділити наступне: створення надійного середовища для децентралізованої обробки та аналітики конфіденційних даних, використання гомоморфного шифрування, яке дозволяє обробляти та передавати дані в зашифрованому вигляді та ін. 

Висновок

Як було підкреслено вище, світ бурхливо розвивається, тому надзвичайно важливо стежити за новітніми тенденціями і намагатися враховувати їх при адаптації свого бізнесу під сучасні реалії. Це дозволить вам впоратися з поточними труднощами та завжди відповідати потребам ринку.

Партнерська стаття
Обговорити з іншими читачами:
Погода