53% роботодавців вважають досвід взаємодії з ChatGPT корисним

На Work.ua впровадили штучний інтелект в систему управління наймом (СУН) для роботодавців. Як на це відреагували роботодавці.

Коментарі 809

24 березня на Work.ua, у системі управління наймом (СУН), яка допомагає автоматизувати рекрутинг, зʼявилася можливість створювати опис вакансії за допомогою ChatGPT.  Коли роботодавець створює вакансію і заповнює необхідні дані (назва посади, місто, досвід роботи, ін.), перед полем з описом є можливість попросити ChatGPT написати текст, натиснувши відповідну кнопку.

Нова функція викликала жвавий інтерес. За тиждень ChatGPT скористалися близько 10 000 роботодавців. Щоб дізнатися про досвід взаємодії з ШІ, Work.ua запитав у них, чи був корисним ChatGPT в СУН, та отримав такі відповіді :

 • 53% — так;

 • 47% — не дуже.

Що говорять роботодавці, яким ШІ став корисним:

 • «Дуже зручно, особливо коли замовник не дає робочий опис складних вакансій (IT, технічні)».

 • «Завдяки впровадженню ChatGPT працювати стало набагато швидше та ефективніше». 

 • «Мені подобається, це супер зручно, користуюсь, щоб переробити деякі вакансії, так би мовити, освіжити».

Що говорять роботодавці, яким ШІ не підійшов:

 • «Основну інформацію, яка могла б привернути увагу кандидата (а саме з/п, графік, місцезнаходження, обов'язки), прибирає. Написано красиво, але неінформативно».

 • «У тексті, який я отримала у результаті, були змінені істотні умови. Приклад: Менеджер ЗЕД, який у нас працює винятково в закупівлях, змінився на менеджера ЗЕД з експорту. Текст став більш шаблонним. Наприклад, короткий опис нашого підприємства, у якому були вказані наші переваги стали просто “наша компанія — лідер на ринку"».

 • «Штучний інтелект = штучний текст. Поки що, принаймні. З тексту моєї вакансії прибрав все, що важливо, залишивши базові вимоги та приблизний опис виконуваної роботи. З такими загальними даними існують 90% вакансій менеджерів та консультантів торгівельної сфери. У мене клінінг, специфічний напрямок зі специфічними вимогами до адміністраторів цієї галузі. Тому я повернула свій опис вакансії, ретельно написаний».

Разом з тим, рекрутери відзначають ефективність індивідуального застосування ChatGPT у своїй роботі, зокрема:

 1. Створення привабливих описів вакансій.

 2. Дослідження ринку: конкуренти, зарплати, попит та інше.

 3. Підготовка запитань для співбесіди.

 4. Комунікація з кандидатами: переписка, робота із запереченнями, делікатний зворотний зв'язок.

 5. Пошук кандидатів: поради щодо ресурсів, створення булен-запитів (пошук веб-сторінок з використанням спеціальних операторів), підбір ключових слів.

 6. Аналіз резюме: розпізнавання ключових слів для оцінки навичок кандидата.

 7. Презентація кандидата менеджеру з найму. 

Рекрутери виділяють такі переваги індивідуального використання ChatGPT у процесі найму:

 • Зменшення часу на роботу з вакансією та на розробку шаблонів листів, звітів, що сприяє скороченню часу на найм загалом.

 • Покращення досвіду взаємодії кандидатів та замовників внаслідок більш привабливої та делікатнішої комунікації.

 • Заощадження коштів на послугах копірайтерів для рекрутмент-відділу.

«У системі управління наймом ChatGPT буде корисним для новачків, перед якими постають виклики рекрутингу, а також лінійним керівникам та власникам малого бізнесу, яким важливо швидко згенерувати вакансію. В особистому використанні з можливістю коригувати запит ШІ добре справляється з окремими задачами та дозволяє фахівцям заощаджувати час і кошти бізнесу», — каже Максим Пилипенко, директор з комунікацій Work.ua.

За матеріалами пресрелізу 

Обговорити з іншими читачами:
Погода