53% українських закупівельників назвали своєю найбільшою проблемою у 2022 порушення ланцюгів постачання

За даними опитування консалтингової компанії IPSM, проведеного серед українських спеціалістів із закупівель, 53% респондентів пов’язують більшість проблем у своєму департаменті із порушенням ланцюгів постачання.

Коментарі 3129

В опитуванні взяли участь більше 50-ти респондентів, які відповіли на 3 глобальних питання щодо роботи їхніх відділів закупівель у 2021 та на початку 2022-го років. Опитування враховувало можливість обрання одразу кількох варіантів відповідей.

Більше половини респондентів найсерйознішою проблемою свого закупівельного відділу назвали злам у ланцюгу постачання; 13% зіштовхнулися з дефіцитом постачальників (та кризою ресурсів); ще 13% – з інфляцією; 21% – обрали усі варіанти.

При цьому 41% українських закупівельників вважають пандемію головною рушійною силою негативних тенденцій останнього року. 13% окремо виділяють інфляцію. Інфляційні тенденції респонденти пов’язують із загальним подорожчанням цін на енергоносії, світовою кризою ресурсів та дефіцитом постачальників. 19% опитаних причиною закупівельних проблем назвали нестабільність всередині країни. І 37% – проголосували за усі варіанти.

«Пандемія болюче вдарила по світовій економіці. Криза ресурсів та постачальників, подорожчання електроенергії – також загальносвітова тенденція. Проте ситуація із закупівлями в Україні загострюється, як нестабільною ситуацією на кордонах країни, так і в її середині. Особливе побоювання викликає енергозалежність країни від Росії та Білорусі», – говорить СЕО IPSM Марина Трепова.

За словами експертки, найболючіша проблема останніх місяців – це перебої з оплатами. Постачальники прагнуть отримати від клієнта попередню оплату, тому що в цілому вони бачать високі ризики для себе, до того ж – бояться потенційних не-виплат, зокрема, за зобов’язаннями. Адже ціни на ресурси та товари сьогодні коливаються постійно, в тому числі, разом із курсом валют.

Фото: https://depositphotos.com.

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода