Кількість респондентів досягла 60 фахівців. Опитування проводилось у кілька етапів: протягом 2022 року і на початку 2023-го. Мета дослідження: зрозуміти чим «живуть» українські закупівельники сьогодні, побачити плюси і мінуси сфери.
Роль закупівельників у світі з кожним роком стає все важливішою. Сучасні закупівельні відділи здатні як врятувати бізнес у кризовий період, так і навпаки – стати перешкодою для його розвитку. Та, на жаль, не завжди керівництво здатне зрозуміти важливість своїх співробітників та стимулювати їх кар’єрне зростання.
Так, 52% українських спеціалістів змін у ставленні до закупівель у своїх компаніях не відчули. А 55% зізналися, що так чи інакше зіштовхнулись з професійним вигоранням у 2022 році. Важливі цифри для директорів відділів закупівель та HR-спеціалістів. Текучість талантів та їх нестача, одна зі стрижневих проблем закупівельної сфери сьогодні. І буде ще більшою проблемою в майбутньому.
«Взагалі, професійне вигорання у закупівельній сфері провокує необґрунтовані витрати та прийняття неправильних рішень, роблячи людей демотивованими і неуважними. До речі, такий відсоток емоційного виснаження серед фахівців призводять до збільшення витрат на закупівлі у «шахраїв». Щоб знайти вихід, можна віддати на аутсорсинг операційні (неважливі, рутинні) закупівлі. Таким чином ви зменшите вигорання власних кадрів і віддасте їм важливіші стратегічні функції. Також, ефективним аспектом, який допомагає командам уникнути вигорання, є навчання», – радить експертка із закупівель, СЕО компанії IPSM Марина Трепова.
Так, 65% керівників розуміють, що у навчання закупівельників потрібно інвестувати. Непогані результати, проте недостатні. Адже необхідність в отриманні нових знань відчувають цілих 83% українських закупівельників. На жаль, такі потреби спеціалістів поки задовольняються не повністю.
IPSM – українська компанія, яка працює у сфері консалтингу закупівель і ланцюга постачання: оптимізує витрати компаній, вибудовує більш ефективні процеси у закупівлях та надає аутсорсингові послуги.
За матеріалами пресрелізу