57% дітей проведуть літо вдома, лише 12% відправляться в табори

Половина літа вже позаду, проте для багатьох батьків залишається питання - куди відправити своїх дітей: в гості до бабусі, залишити вдома або відправити в дитячі табори. Дослідницька компанія Gradus Research вирішила з'ясувати, як проводить літо 2021 дітвора?

Коментарі 1185

Цього року правила прийому дітей до таборів пом'якшилися: дітям потрібно заздалегідь пройти медогляд та отримати довідку про те, що вони не мали контактів з інфекційними хворими (за 3 дні до приїзду). Дітей з підвищеною температурою (понад 37,2 С), як і раніше, не приймуть. Рекомендується також розміщувати дітей з розрахунку не менше 5 квадратних метрів на кожну людину з дистанцією між ліжками. У пріоритеті - активності на свіжому повітрі. Деякі приватні табори також просять здавати ПЛР-тест перед заїздом. Але наскільки зараз популярні дитячі табори серед батьків? Хто і куди готовий відправляти своїх дітей цього літа?

Згідно з опитуванням, діти 57% опитаних цього літа залишаться вдома, у 26% планують відправити підростаюче покоління до бабусь і дідусів в село і ще 21% - передати під опіку бабусь і дідусів у місті. Лише у 12% опитаних в цьому сезоні діти поїхали або поїдуть до табору.

Головні причини, за якими дітей, які не відправляють в табори, за словами українців це: небажання дітей туди їхати (33%), брак коштів (25%), побоювання, пов'язані з пандемією COVID-19 (22%). Також у 13% респондентів на літо інші плани й на табір не залишилося часу.

Серед державних, комунальних і приватних таборів більшість опитаних віддали перевагу державним і комунальним - 44%. Разом з тим, третина опитаних вважають за краще приватні табори - 29% - для своїх дітей.

Більшість респондентів відправляють дітей до таборів на території України (91%), і лише 4% - в табір за кордоном.

Питання про бюджет на відпочинок в таборі для дітей показав, що 62% респондентів готові витратити від 3000 до 10 000 грн, 13% українців - вказали вартість відпочинку для дітей від 10 000 до 15 000 грн і для 8% це обійшлося від 15 000 до 20 000 грн.

"Як показало дослідження, опція відпочинку дітей в таборі відчайдушно програє можливості відпочити у бабусь-дідусів за містом. Це і зрозуміло - зараз для багатьох українських сімей питання економії стоїть на порядку денному, а відпочинок в селі може бути і тривалим, і доступним одночасно, принісши довготривалий оздоровчий ефект. Звичайно, для цього необхідно мати таку можливість - батьків, які живуть за містом і готові прийняти дітвору на літо. Дані показують, що більшість дітей, які все ж поїдуть до табору - з великих міст з населенням - від 100 тис. жителів", - зазначає CEO & Founder Gradus Євгенія Близнюк.

Дослідження було проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку gradus.app. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст розміром більше 50 000 жителів у віці 18-60 років за статтю, розміром населеного пункту і регіону. Період проведення поля: 12 липня 2021, розмір вибірки: 1000 респондентів.

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода