6 правил гри в SMM, або що робити, щоб SMM запрацював

KPI на отримання 10k підписників, генерація дешевих конверсій, створення контенту, як у конкурентів, тільки краще — здається, це мрії кожного клієнта, який робить запит на ведення соцмереж.

Коментарі 7952

Це абсолютно ОК. Кожен має право на щастя. Але щоб його отримати, треба дотримуватись SMMних правил гри. Ми в SODA поділили їх на стратегічні та тактичні — перевіряйте, чи порушуєте ви правила?

Почнемо зі стратегічних. Вони відповідають за аналіз релевантності SMM-каналу до свого бізнесу, рівень готовності до розвитку цього каналу та наявність міцного бекграунду.

1. Синхронізуйте SMM з бізнес-цілями

Доволі очевидно, скажете ви. А ми відповімо, що це поширений кейс, коли бізнес не знає, куди йому подітись у SMM.

Чомусь трапляється таке, що бізнес з продажу металоконструкцій на ринку B2B замість генерації конверсій у Facebook та LinkedIn обирає постинг контенту про топ книжки на тему проєктування металевих конструкцій в Instagram. Або свіжоспечений стартап з продажу чипсів хоче генерувати конверсії в Instagram замість ставки на охоплення та будування знань про бренд.

У таких випадках хочеться поставити наше улюблене содівське запитання “Шоб шо?”. Обов’язково запитуйте себе: “А чи є в цьому каналі ЦА бізнесу?”, “Який тип контенту може привернути увагу ЦА та здійснити цільову дію?” “Яка ціль зараз для бізнесу пріоритетна?”.

2. Зробіть повний check up бізнесу до старту просування в соцмережах

Для кожного бізнесу уявлення про ефективність SMM-сторінки — це як політ у стратосферу. Але чому кожний космонавт готується до польоту, а бізнес — ні? Обов’язково треба перевірити, чи всі канали, де представлений бізнес, модернізовані, а процеси налагоджені.

Уявіть ситуацію. Сторінка соцмережі зовні буде шик — дієвий рубрикатор, точне попадання в цільову, візуальна комунікація за останніми трендами. Почнеться генерування інтересу — людина зайде на сайт, а там її зустріне 2009 рік, де незручний функціонал та навігація. Або завітає до магазину із застарілим дизайном інтер’єру та непривітливим персоналом.

Замість конверсій та лояльності отримаємо когнітивний дисонанс аудиторії та бажання забути цей бізнес назавжди.

Якщо компанія приймає рішення модернізувати бізнес — тактичні дії повинні розкладатись по усіх каналах, де вона охоплює аудиторію.

3. SMM-стратегія повинна мати реалістичний сценарій

SMM-стратегія буде корисним інструментом тільки тоді, коли нею будуть йти, як по мапі, step by step. Ми знаємо багато кейсів, коли команда розробляла стратегію з досить амбітними досягненнями KPI, а потім починалось життя у форматі “очікування / реальність”.

Критично оцініть ваш ресурс — навантаження команди, бюджет, інші витрати.

Якщо пишете про контент-стратегію, врахуйте не тільки обсяг постингу, а й пропорцію живого та графічного контенту, щоб оцінити необхідну кількість продакшену на рік. Цей аналіз підкоригує візуальну комунікацію бізнесу у соцмережах. Тверезо оцініть свої пріоритетні й допоміжні цілі і з цього складайте медіаплан та встановлюйте KPI.

Закріпіть SMM-стратегію тактичним планом дій на найближчі 3 місяці та дотримуйтесь його.

Переходимо до тактичних правил SMMної гри. Вони допоможуть бізнесу тримати руку на пульсі, адаптувати стратегію ведення до змін функціоналу соцмереж та бути завжди цікавим для ЦА.

4. Робіть стабільний постинг, і алгоритми будуть любити бізнес-профіль

Стабільність — потужний інструмент SMM, оскільки забезпечує бізнесу постійну активність на сторінці. Чим вища активність, тим більше шансів потрапити в рекомендації та органічно просувати бізнес-профіль серед схожих на вашу ЦА користувачів. 

Стабільність виховує аудиторію та формує звичку, коли підписники починають очікувати контент у точний період часу. Та водночас це дуже тонка грань між тим, щоб постити заради постингу та прискорювати вигорання аудиторії і викликати дратівливість.

Бізнес має постити, тільки коли йому є що сказати. Коли немає про що говорити, то, може, варто передивитись рубрики та обсяг контенту?

Обговорити з іншими читачами:
Погода