64% українцям після 40 років відмовляють у працевлаштуванні через вік

16% людей до 40 років стверджують, що при працевлаштуванні вік — це проблема. І молодші, і старші працівники мають майже однаковий рівень впевненості у своєму місці роботи — 44% людей до 40 скоріше впевнені, як і 39% людей, яким за 40.

Коментарі 1567

Серед причин відмов у працевлаштуванні, крім віку, пошукачі називали наявність дітей та інвалідності. Українці вважають процес пошуку роботи переважно важким та дуже важким. Такі дані наводить OLX Робота, згідно з опитуванням понад 8 тис. пошукачів різного віку.[1]

Молодші VS Старші працівники

Пошукачі різного віку відповіли, у чому їхні сильні сторони. Працівники, яким 18-40 років, вважають, що порівняно зі старшими колегами, мають кілька переваг — бажання будувати кар’єру, більша активність та ініціативність. До того ж, на їхній погляд, вони краще орієнтуються у сучасних технологіях.

Люди від 40 років назвали своїми перевагами більш відповідальний підхід до роботи, зацікавленість у довгостроковому працевлаштуванні та наявність більших знань і досвіду.

При цьому, готовність перепрацьовувати як свою сильну сторону враховують 14% зрілих пошукачів і 20% тих, кому до 40 років.

Пошук роботи для людей різного віку

Згідно з дослідженням OLX Робота, 39% учасників у віці 40+ років вважають свій вік при працевлаштуванні загалом значним мінусом. Тільки 7% думають, що вік — це перевага. А ось тим, кому до 40, говорять по-іншому:

 • 28% називають їхній вік плюсом;
 • 11% впевнені, що їх сприймають не так серйозно через молодість.

Опитування також показало, що молодші та старші працівники мають майже однаковий рівень впевненості у своєму місці роботи:

Працівники до 40 років

Працівники 40+ років

Зовсім невпевнений/-на

15%

15%

Скоріше не впевнений/-на

19%

28%

Здебільшого впевнений/-на

44%

38%

Повністю впевнений/-на

22%

19%

Щодо часу пошуку роботи, працівники до 40 років знаходять її швидше. 41% людей шукають нове місце не більше 2 тижнів. Для порівняння — 13% роблять це півроку і навіть більше. При цьому лише 29% серед респондентів 40+ вдається працевлаштуватися менш ніж за 14 днів, а 20% шукають роботу понад півроку. Обидві групи респондентів також оцінили, наскільки важко проходять пошуки роботи, результати майже однакові:

 • дуже важко — 39% (40+) і 37% (до 40 років)
 • скоріше важко — 49% і 49%
 • скоріше легко — 9% і 11%
 • дуже легко — 3% і 3%

Торгівля та продажі та транспорт/логістика — сфери, де найбільше намагаються знайти роботу люди, незалежно від віку. Однак на третьому місці серед українців до 40 бари і ресторани, а для 40+ років — виробництво.

84% старших працівників важче знайти роботу у своєму населеному пункті, у той час серед тих, кому до 40, — цей показник склав 79%. При цьому 30% пошукачів після 40 і 27% до 40 років впевнені, що можна знайти будь-яке місце з достатнім заробітком і з достатньою кваліфікацією.

За результатами опитування OLX Робота, 64% людей після 40 мали проблеми з пошуком роботи через вік. Працівникам до 40 років казали, що наймають людей лише до певного віку, у 16% випадків.

Три головних причини відмов для робітників віком 40+:

 • бажаний рівень зарплати
 • вік
 • недостатній рівень освіти

Молодші працівники назвали наступні причини:

 • недостатній рівень освіти
 • нерелевантний досвід
 • бажаний рівень зарплати

На вибір місця роботи в обох груп респондентів перш за все впливає рівень заробітної плати та графік роботи. Серед важливих факторів близьке розташування до дому та можливість поєднувати роботу з особистим життям/побутом. Ось тільки люди за 40 років більше цінують перше, а ті, кому до 40 років — друге.

Мотивація працювати у людей різного віку ідентична. По-перше, це бажання відчувати себе матеріально впевнено та незалежно. По-друге, це забезпечення сім’ї. Третє — гостра потреба у грошах.

“Попри зміни у світі в епоху нової реальності проблема вікової дискримінації продовжує існувати. Але є і позитивна тенденція — за останні роки можна спостерігати наявність пропозицій для людей різного віку, зокрема у сегменті робітничих спеціальностей. Це стосується і формату віддаленої роботи. За даними березневої аналітики,  протягом карантинних обмежень, працедавці шукають водіїв, продавців, вантажників. Опитування показало, що ринок пропонує вакансії у тих сферах, де саме і намагаються знайти роботу пошукачі різного віку”, —  коментує Марія Абдулліна, керівниця напряму OLX Робота.


[1] Опитування OLX Робота серед 8055 пошукачів, березень 2021

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода