65% респондентів вважають, що плями можуть залишатися на тканині навіть після прання

Компанія Procter&Gamble у серпні-вересні 2020 року провела дослідження у Східній Європі, опитавши 900 респондентів з метою з'ясувати, чи знають вони про природу забруднень на одязі.

Коментарі 1022
Майже 80% з них усвідомлюють про існування невидимих плям і бруду, при цьому понад 65% вірять, що вони можуть залишатися на одязі навіть після прання. Спеціально для тих, кому важлива впевненість в чистоті і гігієні, Ariel розробив формулу для капсули Ariel PODs «Все в 1» з ексклюзивною технологією Purezymeтм,
бореться з невидимими забрудненнями.

Протягом серпня-вересня 2020 року компанія Procter&Gamble опитала 900 респондентів з країн Східної Європи, щоб з'ясувати, наскільки вони обізнані про природу забруднення їхнього одягу. Зазвичай люди оцінюють результат на основі того, що бачать: якщо тканина не має видимих ​​плям, це означає, що вона повинна бути чистою. Однак часто велика кількість плям і бруду для нас непомітні. Майже 80% опитаних визнали, що їм відомо про існування невидимих ​​плям і бруду, але відзначили, що вважають однією з основних причин їх походження ( забруднення повітря. Це серйозна проблема для навколишнього середовища, але не для одягу. Піт, шкірне сало та відмерлий епідерміс з нашої шкіри утворюють невидимий бруд. В середньому за день людина виділяє 1 літр поту та 20 г інших виділень. Цілих 70% бруду на нашому одязі є результатом контакту одягу з потом й іншими виділеннями та тільки 30% надходить ззовні. 81% споживачів справедливо визнали, що омертвілі частинки шкіри потрапляють на наш одяг та постільну білизну й залишаються там. Якщо їх не «випрати» разом з іншими забруднюючими речовинами, з часом вони будуть накопичуватися і викликати неприємний запах або робити вид тканини непривабливим.

Переважна більшість опитаних (96%) помітили пожовтіння білих футболок в області пахв через деякий час носіння, і приблизно 3/4 відповіли, що саме з цим видом забруднення їм важче впоратися. Через неможливість відіпрати жовті та інші плями, які складно вивести, період експлуатації одягу скорочується. Так, жовті плями в області пахв є підставою для викидання одягу для 51% респондентів. Також дослідження показало, що 49% опитаних викидають одяг через розтягнутість і 69% через зношеність тканини.

Ми звикли думати, що основне завдання прання (видалення видимих ​​плям. Однак, на думку мікробіологів, важливим аспектом прання є гігієна та очищення поверхні тканини від мікроорганізмів, що з'являються на одязі протягом носіння, а також усунення таких мікробіологічних явищ, як запах. «З плином часу від щільного контакту зі шкірою в тканини накопичуються частинки поту і шкірного жиру, які змішуються з пилом, відмерлими клітинами шкіри та іншими видами забруднень. Частинки поту та шкірного жиру містять клейкий компонент, який утримується на поверхні тканини за рахунок позаклітинної полімерної речовини. В процесі носіння цей компонент накопичується у волокнах тканини та проявляється у вигляді запаху й пожовтіння, в результаті речі втрачають зовнішній вигляд, незважаючи на відсутність видимих ​​забруднень», — зазначає Мартін ТерБекке, менеджер з наукових комунікацій компанії Procter&Gamble. — «Для глибокого очищення тканини видалення клейкого компонента грає важливу роль. Це теж саме, що видалити цементний розчин між цеглою, і стіна почне руйнуватися».

Технологія Purezyme
Більше половини споживачів вважають, що невидимий бруд може залишатися на одязі навіть після прання. У той же час близько 95% респондентів обрали б надійний засіб, знаючи, що він очищає навіть невидимі плями. У відповідь на ці потреби компанія Ariel розробила і запатентувала спеціальну технологію Purezyme™. Отримана на основі морських водоростей, унікальна технологія Purezymeтм забезпечує глибоке очищення тканини від складних забруднень. Purezymeтм проникає глибоко в волокна тканини і розбиває невидимі частинки жирів на дрібні фракції, дозволяючи активним речовинам «захопити» їх.

За матеріалами прес-релізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода