73% дітей ніколи не розкажуть дорослим про насильство в інтернеті

Захисти дитину від онлайн-ризиків: пропонуй долучитися до челленджу #stop_sexтинг з Open Kids

Коментарі 1291

Пандемія та карантин дуже вплинули на загострення питання інтернет-безпеки дітей. За статистикою Internet Watch Foundation, у 2020 році на 77% зросла кількість самостійно зробленого дітьми контенту з зображенням сексуалізованого змісту (дитяча порнографія). 

Освітній проєкт #stop_seхтинг, що піклується про інтернет-безпеку дітей, активно слідкує за новинами в Україні на цю тему. Майже кожного місяця ми бачимо повідомлення у ЗМІ про випадки сексуального насильства над дітьми в інтернеті. Одна із нещодавніх новин повідомляє про 49-річного чоловіка, що під виглядом однолітка вимагав у дитини інтимні фото, а потім шантажував та ґвалтував дитину, поки батьки були на роботі. Це тривало протягом двох (!) років. 

“Ми звикли, що є правила безпечної поведінки для дітей в офлайн світі, а інтернет для дорослих та дітей здається безпечним місцем, де непотрібні правила. Однак, більшість злочинців по всьому світу вже знаходять своїх жертв у першу чергу через інтернет. І дитині, аби стати жертвою зґвалтування, навіть можна не виходити з власної кімнати. Тому #stop_seхтинг за підтримки компанії Київстар разом з відомою поп-групою Open Kids вирішили зняти короткометражний фільм та запустити тематичний челлендж в Instagram та TikTok. Ми прагнемо, щоб діти були незалежними від примусу, шкідливого контенту, чужих думок, хейту в інтернеті та надмірного часу онлайн”, - зазначає засновниця #stop_seхтинг Анастасія Дьякова.

У фільмі дівчата з Open Kids діляться секретами про власне життя та про те, що може відбуватися з кожною дитиною в онлайні. У продовження теми Open Kids та #stop_sexтинг запустили челлендж “Онлайн Незалежні”, де учасниці групи розказують, як реагувати на небезпечні ситуації, а також пропонують використати маску в Instagram та аудіо в TikTok, щоб перевірити власні сили.

«Для нас дуже важлива участь у проєкті #stop_sexтинг. Ми – діти в інтернеті, що мають голос й ми можемо розказувати всім про ті речі, що турбують дорослих. Наше покоління не уявляє свого життя без інтернету і наша спільна мета – зробити інтернет безпечним для дітей. Треба бути обачними як в реальному світі, так і в віртуальному», - додають учасниці Open Kids.

Проєкт реалізується за підтримки телекомунікаційного оператора Київстар, для якого безпека в інтернеті є одним із пріоритетних напрямів корпоративної соціальної відповідальності. «Ми вдячні дівчатам з OpenKids за підтримку проєкту та бажання розповісти своїй великій аудиторії підлітків про можливі загрози в інтернеті, адже безпека у віртуальному середовищі стає такою ж важливою, як і у фізичному. Запрошуємо інфлюєнсерів, батьків та підлітків долучатися до челенджу в соціальних мережах, аби поширювати знання про важливість онлайн безпеки для дітей», - говорить Ганна Захараш, директор з корпоративних зв’язків Київстар.

Сучасні діти не розуміють, як це - жити без інтернету, соцмереж та ігор. В Україні 96% дітей у віці 10-17 років постійно користуються інтернетом, з них третина проводить в мережі до 5 годин щодня. Інтернет дає багато можливостей, але разом із тим - багато ризиків, тому важливо, щоб дитина вміла вчасно їх розпізнати та знала, що робити та до кого звертатися в разі необхідності.

З якими загрозами діти зіштовхуються в інтернеті?

  • Кожні 5 хвилин IWF видаляє з мережі інтернет зображення сексуального насильства над дітьми (дитячу порнографію). 55% зображень сексуального насильства зображують дітей віком від 0 до 10 років.

  • Злочинці змушують дітей скоювати сексуальне насильство над собою або  молодшими братами та сестрами та робити онлайн-трансляцію цих злочинів.

  • В Україні 60% дітей вперше бачать порнографію в інтернеті у віці 8-10 років

  • Кожен п'ятий український підліток мав досвід секстингу (надсилання власних інтимних фото/відео)

  • Кожна третя дитина в нашій країні зазнавала кібербулінгу (цькування в інтернеті)

  • 73% дітей ніколи не розкажуть дорослим про насильство, яке трапилось з ними в інтернеті. 


Ми запрошуємо всіх переглянути фільм з Open Kids

 video

А також долучитися до челленджу “Онлайн Незалежні”, використовуючи маску #stop_sexтинг в Instagram  або показуючи реакцію в TikTok під хештегами #stop_sexтинг, #не_ведись, #онлайн_незалежні. І все це в компанії Open Kids та під улюблені треки дітей та підлітків. Детальніше тут:

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода