78% українців вірять у перемогу України у війні з Росією

Громадська організація «Інститут когнітивного моделювання» спільно із Центром «Соціальний моніторинг» та агенцією «Перша рейтингова система» провели дослідження, присвячене політичним установкам та емоційному стану українців в умовах війни.

Коментарі 3950

За результатами опитування, 77,9% респондентів вірять у перемогу України у війні з Росією. Не вірять - 19,5%, не змогли відповісти - 2,7%. 75,3% опитаних допомагали ЗСУ, бійцям територіальної оборони або волонтерам за останній тиждень, не допомагали - 19,2%, не змогли відповісти - 5,5%.

Рівень довіри до президента Володимира Зеленського значно виріс з початку російської агресії проти України. 75,1% українців довіряють голові державі, 16,6% - не довіряють, 8,4% - не змогли відповісти. Підтримка дій президента досягла позначки у майже 80%.

43,6% респондентів готові терпіти незручності та проблеми, пов’язані з війною, щоб забезпечити мир на умовах України стільки, скільки необхідно. 9,6% готові терпіти місяць і більше, 8,3% - 2-3 тижні, 5,6% - 1 тиждень, 8,3% - менше тижня, 17,8% опитаних не готові терпіти взагалі.

Найбільший захист та підтримку громадяни відчувають від ЗСУ (70,5%), родичів, друзів (40,2%), територіальної оборони (37,4%). Майже кожен п’ятий (19,4%) відчуває найбільшу підтримку від волонтерів.

Майже половина (49%) українців мешкають у населеному пункті, де проживали до початку війни. 28,9% живуть в області, де мешкали до початку війни, але в іншому населеному пункті, 11,2% - в іншій області України, 2,8% - за кордоном.

Результати репрезентативні на рівні всієї країни, згідно статистичних даних на початок 2022 року, за показниками віку (старші 18 років), статі, типу поселення (місто/село) та поділу на області. Опитування не проводилось в АР Крим та на непідконтрольній українській владі частині Донецької та Луганської областей. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: онлайн опитування (Computer Assisted Web Interviewing) з використанням нової технології RatingBot, із запрошенням респондентів до участі в опитуванні у месенджерах Telegram та Viber, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Стандартне відхилення показників репрезентативності вибірки (довірчий інтервал) +/- 2,4%. Середня тривалість одного інтерв’ю склала до 2 хвилин. Терміни проведення дослідження: 4 – 6 березня 2022 року.

​За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода