83% українців підтримують, щоб українська була єдиною державною мовою

За надання державного статусу російській мові до війни виступали майже чверть респондентів, а сьогодні – лише 7%.

Коментарі 3510
83% українців виступають за те, щоб українська була єдиною державною мовою в Україні, про це свідчать результати соціологічного опитування, яке провела група «Рейтинг».

На думку аналітиків, на ставлення до статусу мови вплинуло безпрецендентне єднання суспільства на тлі війни з Росією.

З іншого боку, за надання державного статусу російській мові до війни виступали майже чверть респондентів, а сьогодні – лише 7%. У мирний час це підтримувала майже третина мешканців півдня та сходу України, сьогодні – вдвічі менше.

Крім того, 67% респондентів вважають, що ніяких проблем між україномовними та російськомовними громадянами в Україні не існує.

19% вважають, що мовна проблема існує, але вона не є настільки важливою.

Лише 12% вважають, що це питання є загрозою для внутрішньої безпеки. При цьому найбільше у наявності мовної проблеми переконані мешканці західних регіонів.

За останнє десятиліття значно зросла кількість тих, хто вважає українську мову рідною: з 57% у 2012 році до 76% у 2022 році. Російська за 10 років втратила з 42% до 20%.

У побуті російською в 2012 році розмовляли близько 40% респондентів, наприкінці 2021-го – 26%, а на початку війни – 18%. Натомість, «перетік» російськомовних відбувається у сегмент «двомовних» (з 15 до 32%). Кількість тих, хто постійно користується вдома лише українською, зросла з 44% до 48%.

Аудиторія опитування – населення України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність – 1000 респондентів. Метод опитування – CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 – не більше 3,1%. Термін проведення – 19 березня 2022 року.

За матеріалами https://detector.media/
Обговорити з іншими читачами:
Погода