Агенція [isdgroup] запустила онлайн-конференцію «Сила Стійких», що допомагає подолати травматичний досвід війни

Соціальний проєкт стартував напередодні Всесвітнього дня психічного здоров'я, який щорічно відзначається 10 жовтня

Коментарі 956

Телеведуча Алла Мазур, дисидент Мирослав Маринович, всесвітньо відома психологиня Едіт Егер та ще шестеро спікерів із України та світу доєдналися до соціального проєкту “Сила Стійких”. Потужні історії людей, що пройшли через складні життєві випробування, як-то важка війна, ув’язнення, важка хвороба, кліматичні катастрофи, концтабір – однак вистояли, зібрані на сайті проєкту.

Організатори [isdgroup] називають конференцію “терапевтичним експіріенсом”, адже її ціль — аби українці, подивившись історії, зрозуміли, що біль або ж втрата можуть бути дуже великими, проте навіть після найсильнішого потрясіння життя продовжується. Навіть якщо це потрясіння — повномасштабна війна. Кажуть, при розробці радилися із психологами і чули однозначну рекомендацію: проживати травму через проговорення — один із найкращих шляхів її подолати.

Власне, однією зі спікерок проєкту є всесвітньо відома письменниця і психологиня Едіт Егер, яка підлітком вижила у Аушвіц. Спеціально для “Сили Стійких” вона записала своє звернення до українців, що закінчується словами: «Сьогодні я хочу попросити вас бути за щось, а не проти чогось. Ви за життя. Ви за надію. Страждання зроблять вас сильнішими — ви не можете змінити зовнішні обставини, але ви можете змінити своє ставлення до них».

“За збігом обставин, у День, коли говорять про важливість ментального здоров’я, росія здійснила масовий ракетний обстріл усієї України,  і всі ми вкотре пережили жахливий стрес — хтось напряму, хтось маючи травму свідка, бо гортав безперестанку чати з новинами. В цей день ми з командою, хоч і не запустили проєкт повноцінно, вкотре впевнились: ця стійкість, про яку проєкт, дуже нам зараз потрібна”, — каже Оксана Гончар, Creative Group Head [isdgroup].

Серед міжнародних спікерів — кліматична активістка Джоана Сустенто, яка під час одного з найсильніших тайфунів в історії людства, втратила майже всю  родину. І, вцілівши, присвятила своє життя боротьбі з компаніями-гігантами, що спричиняють зміни клімату, а ті, в свою чергу — подібні тайфуни.

«Я глибоко співчуваю тому, через що проходять люди в Україні. Й на перший погляд, тайфун на Філіппінах та війна мають не так багато спільного, однак я теж втратила дім та рідних. Я знаю це відчуття: коли в одну мить втрачаєш усе! Коли я почала ділитися своєю історію, мені стало набагато легше пережити горе», — прокоментувала вона свою участь у проєкті.

Проєкт «Сила Стійких» має унікальний формат One Minute Conference, що є розробкою агенції та проводиться вже не вперше: у спікера є одна хвилина, аби коротко розповісти про свій травматичний досвід, і ще одна — можливість поділитися тим, що допомогло його подолати.

“Ми називаємо цей формат TEDx в епоху Інстаграму: замість довгих лекцій та розмірковувань спікер вкладає найголовніше у одну думку за хвилину. Коли ж таких спікерів 10, ти одразу бачиш погляд на питання наче 360, при цьому витрачаєш на перегляд хвилини, як наче б гортав сторіс по дорозі з роботи додому. Microlearning — це формат, який якраз набирає обертів у світі, що переповнений контентом”, — розповідає про ОМС Віктор Шкурба, СЕО та креативний директор [isdgroup].

Більше інформації про ініціативу та учасників проєкту можна знайти на сайті «Сила Стійких», а також на офіційних сторінках у Facebook та Instagram.

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода