Інклюзивна відбудова українських міст — це нова можливість зробити країну доступною для всіх її жителів. Доступно.UA знає, як цього досягти та зрозуміло розповідає про це.
««Мій добрий друг з університету — Леонід Хмельков, який є ветераном АТО, який захищав Донецький аеропорт. Йому від міни розірвало бедро. Леонід відновлювався у Німеччині, а далі його відправили в Америку – тому що лікування було дуже складне. І там, він спокійно міг пересуватися на кріслі колісному – виходити з будинку, сісти в транспорт, проїхати до супермаркету, заїхати в супермаркет, взяти дружині квіти й каву, повернутися назад і зранку привезти їй круасан чи пончик. Коли він уже став на ноги, але йому ще було дуже тяжко пересуватися на милицях, він повернувся в Україну, де його чекало абсолютно інакше життя. Неможливість навіть з під’їзду нормально вийти», — ділиться alyona alyona, українська реп-співачка й авторка нової пісні, створеної в рамках інфокампанії «Відбудуймо країну доступною для кожного» від Доступно.UA.
Станом на 1 вересня 2022 року, зруйновано щонайменше 1788 освітніх та медичних закладів та пошкоджено 211 об'єктів культури. Серед пошкоджених об’єктів нерухомості переважають житлові приміщення з різним ступенем руйнування. Наразі їх понад 142 тисячі. За попередніми підрахунками аналітиків, на які спирається Міністерство розвитку громад і територій, понад 2,4 мільйона українців мешкали в зруйнованому або суттєво пошкодженому житлі. Для боротьби з цими жахливими наслідками війни було створено Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.
Разом з тим, відновлення має відбуватись не в початковому вигляді, а з урахуванням всіх аспектів необхідної інклюзивності. Це і стало основною метою інформаційної кампанії Доступно.UA.
За матеріалами пресрелізу