Amnesty International перепрошує, що її звіт спричинив «страждання та обурення» українців

Однак «повністю наполягає на своїх висновках щодо ЗСУ».

Коментарі 885

У міжнародній організації Amnesty International шкодують, що її заяви «завдали болю» в Україні, однак наполягають на тому, що викладені в звіті факти повністю відповідають позиції АІ. Про цей йдеться в коментарі, що його поширило інформагентство Reuters.

«Amnesty International глибоко шкодує про страждання та обурення, які викликав наш прес-реліз про бойову тактику українських військових», – йдеться в електронному листі Reuters.

Також в інформагентстві подали наступні цитати з листа організації:

  • «Пріоритетом Amnesty International у цьому та в будь-якому конфлікті є забезпечення захисту цивільних осіб. Це було єдиною метою публікації нашого останнього дослідження. Ми повністю наполягаємо на цих висновках, однак шкодуємо про завданий біль».
  • «Це не означає, що Amnesty International вважає українські війська відповідальними за порушення, скоєні російськими військами, або що українські військові не вживають належних запобіжних заходів в інших місцях країни».
  • «Наша позиція дуже чітка: ніщо з задокументованого нами стосовно українських збройних сил жодним чином не виправдовує правопорушень з боку Росії».

Нагадаємо, 4 серпня Amnesty International поширила доповідь, у якій стверджується, що українські військові начебто «створюють бази» у житлових районах, школах та лікарнях і в такий спосіб наражають цивільне населення на небезпеку.

У відповідь на це президент Володимир Зеленський заявив, що організація перекладає відповідальність з агресора на жертву.

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що спроби навіть побіжно урівняти неспровоковану російську агресію і український самозахист є свідченням втрати адекватності і способом знищити свій авторитет.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк сказав, що Amnesty International бере участь у «кампанії з дезінформації та пропаганди». За його словами, будь-які заяви про порушення з боку ЗСУ мають характер інформаційної операції для дискретизації української армії та зриву постачання озброєння від західних партнерів.

Також звіт АІ продовжують коментувати міжнародні ЗМІ, блогери та всі, хто підтримує ЗСУ. Британська The Times вийшла із заголовком «Позиція The Times щодо доповіді Amnesty International про Україну: путінські пропагандисти». Тим часом українці ініціювали твіттершторм щодо відставки генеральної директорки АІ Аньєс Калламар.

У відповідь на критику правозахисної організації Аньєс Калламар заявила, що Amnesty International  «на боці всіх жертв», а її позиція  «неупереджена».  Раніше вона прирівняла критику з боку українців у твіттері до дій російських тролів.

Очільниця «Amnesty International Україна» Оксана Покальчук звільнилася з організації. Як вона заявила, що представники українського офісу зробили все, щоб доповідь AI із звинуваченнями на адресу Збройних сил України оприлюднено не було.

За матеріалами detector.media

Обговорити з іншими читачами:
Погода