Анонімне опитування для бізнесів від ГД ООН в Україні та GIZ

Глобальний договір ООН в Україні разом із Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ запрошує українських підприємців пройти анонімне опитування про вплив військових дій Росії на виробництво в промисловому та інших секторах України та перспективи їх відновлення

Коментарі 1473

Глобальний договір ООН в Україні разом із Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ запрошує українських підприємців пройти анонімне опитування про вплив військових дій Росії на виробництво в промисловому та інших секторах України та перспективи їх відновлення.

Це опитування допоможе розробити фінансовий інструмент підтримки бізнесу під час відновлення підприємств з урахуванням екологічних стандартів, над яким сьогодні працює GIZ в рамках проєкту «Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України».

У фокусі анкети — дві теми: вплив російської агресії на бізнес та природоохоронні заходи і плани відбудови підприємств.

Опитування відкрите до 13 червня. Заповнення анкети забере не більше 15 хв: https://bit.ly/3LQzSmb 

«Після низки зустрічей ще до війни з асоціаціями промислових підприємств та українськими банками в GIZ розробили концепцію фінансового механізму, який буде застосовано для грантової підтримки бізнесів. Наразі концепція проходить погодження з боку донора — Федерального міністерства довкілля, охорони природи, ядерної безпеки та захисту прав споживачів Німеччини. Але щоби скоригувати наші дії відповідно до викликів воєнного часу, ми чекаємо на відповіді бізнесу, який постраждав від війни і планує відновлення. Наш обов’язок сьогодні — сприяти тому, щоб український бізнес став стійкішим та екологічнішим у якомога коротші терміни для підтримки економіки держави», — стверджує Андрій Гунько, координатор проєкту GIZ.

За попередніми планами, загальна сума прямої грантової підтримки для тих компаній, які першими вирішать модернізувати виробництва відповідно до принципів НДТМ, становитиме 6 млн євро. Ці кошти стануть частиною фінансового механізму поряд із гарантіями українських банків.

Етапи отримання фінансування для модернізації підприємства (попередній концепт):

1. Підприємства, які планують брати участь у фінансовому механізмі, мають підготувати проєкт модернізації виробництва з урахуванням принципів НДТМ, зокрема щодо обсягів викидів забруднюючих речовин.

2. Підприємства звертаються по кредит до українського банку і отримують погодження фінансування проєкту модернізації.

3. GIZ проводить оцінку проєкту модернізації на відповідність НДТМ. У разі відповідності проєкту критеріям оцінки, підприємство отримує кредит у банку та безповоротну грантову підтримку від GIZ в обсязі 20 % від загальної суми фінансування проєкту (але не більше ніж 2 млн євро).

«Глобальний договір ООН в Україні разом із громадськими організаціями описав “план Маршалла” для післявоєнного екологічного відновлення України. Серед пропозицій — підтримка імплементації Найкращих доступних технологій та методів управління в Україні. Цей крок важливий із погляду інтеграції України до ЄС, адже імплементує Директиву 2010/75/ЄС “Про промислове забруднення” в національне законодавство. У період війни важливо залучити якомога більше доступних фінансових механізмів, які допоможуть бізнесу повернутися до роботи. Саме тому нам важливо оцінити стан українського бізнесу, щоби допомогти в його відновленні», — говорить Ольга Євстігнєєва, координаторка екологічних проєктів Глобального договору ООН в Україні.

Після успішної реалізації цей фінансовий механізм матиме всі шанси стати пілотним для підготовки майбутньої державної програми екологічної модернізації підприємств.

Якщо маєте додаткові запитання щодо опитування, звертайтеся до координаторки екологічних проєктів ГД ООН в Україні Ольги Євстігнєєвої: [email protected].

Про Глобальний договір ООН в Україні

Мережа Глобального договору ООН в Україні є офіційним представником глобальної мережі UN Global Compact (Глобального договору Організації Об'єднаних Націй). Це найбільша у світі асоціація відповідального бізнесу, що закликає компанії вибудовувати свою діяльність та стратегію з урахуванням Цілей сталого розвитку та на основі Десяти універсальних принципів у галузі прав людини, трудових відносин, захисту довкілля і боротьби з корупцією. 

За матеріалами пресрелізу.
Обговорити з іншими читачами:
Погода