Apple і Google більше не хочуть збирати свої пристрої в Китаї: куди переїде виробництво й чому

Схоже, епоха "Зроблено в Китаї" добігає кінця, адже великі технічні компанії повільно переносять виробництво своїх пристроїв до інших країн. Здебільшого це стосується смартфонів, однак тенденція може перекинутися й на іншу електроніку

Коментарі 737
Причиною таких змін називають геополітичну ситуацію та пандемію коронавірусу. Річ у тім, що протистояння США з Китаєм тільки наростає і в будь-який момент загрожує зривом планів через нові санкції проти останнього. Крім того, Пекін відомий своїми жорсткими діями щодо ковіду, які призводять до збоїв у ланцюжку поставок через постійні локдауни.

Куди переїде виробництвоНайбільш привабливим місцем для переїзду сьогодні виглядає В'єтнам, де виробники мають досить багато фабрик. Наприклад, Apple вже частково перенесла туди виробництво AirPods, Apple Watch та iPad. З 200 найбільших підрядників компанії 20 припадають на в'єтнамські організації.

Усі західні компанії думають про переїзд із Китаю, навіть попри те, що не всі з них почали діяти,– каже Анна-Катріна Шедлецкі, засновниця компанії Instrumental, яка дистанційно контролює складальні лінії для виробників електроніки.

Як зазначає The New York Times, частина нових iPhone 14 від Apple вже буде вироблятися в Індії, а частина Pixel 7 від Google – у В'єтнамі. При цьому конкретні заводи видання не називає. Це може бути все та ж тайванська компанія Foxconn, яка має фабрики і в Китаї, і у В'єтнамі, або ж якась місцева фабрика.

Процес переходу займе деякий час і, ймовірно, за технологічними компаніями потягнуться й інші галузі. Однак поки що Китай, як і раніше, залишається домінуючим виробником побутової електроніки.


За матеріалами tech.24tv.ua
Обговорити з іншими читачами:
Погода