Apple припинила 30-річну співпрацю з дизайнером Джоні Айвом

У 2019 році він залишив корпорацію та консультував її через свою компанію LoveFrom

Коментарі 1561
Apple не продовжила консультаційний контракт із колишнім головним дизайнером Джоні Айвом. Він пішов із компанії у 2019 році, заснувавши дизайнерську фірму LoveFrom. Apple стала її головним клієнтом, уклавши довгостроковий договір на $100 млн. Однак, коли термін контракту минув, сторони вирішили не продовжувати його. Про це повідомляє The New York Times із посиланням на два джерела.

За договором LoveFrom не могла співпрацювати з конкурентами Apple та ділитися інформацією про роботу над майбутніми продуктами, зазначає видання. Протягом останніх тижнів сторони вели переговори про продовження контракту, але домовитися не вдалося. Співрозмовники NYK стверджують, що Айв хотів мати більше свободи, не бути під впливом ІТ-корпорації.

Крім того, топ-менеджери Apple до кінця не знали, скільки грошей від компанії отримує Айв, у фірму якого перейшли кілька дизайнерів. Сторони відмовилися коментувати ситуацію.

Командою дизайнерів Apple керуватиме головний операційний директор Джефф Вільямс. За розробку дизайну пристроїв відповідає Еванс Хенкі, а Алан Дай зосередиться на програмному забезпеченні. Команду маркетологів очолить старший віце-президент з маркетингу Грег Джосвіак. Відділ займається вибором продуктів розробки.

Айв прийшов до Apple у 1992 році і відповідав за розробку дизайну для iPhone, iPad, iPod, iMac, MacBook та MacBook Pro. У 2019 році, залишаючи компанію, дизайнер заявив, що розчарувався у баченні розвитку Apple її гендиректором Тімом Куком. На його думку, Кук наголошує на продажі софту та послуг, а не на дизайн. Кук назвав заяви Айва «абсурдними і такими, що спотворюють суть».

Серед поточних клієнтів LoveFrom - Airbnb та Ferrari. Також Айв планує зосередитись на співпраці з Sustainable Markets Initiative, організацією принца Чарльза, яка займається питаннями зміни клімату.
Обговорити з іншими читачами:
Погода