Гортаючи сторінки, читач згадує події з історії країни та побачити метаморфози, що відбувалися із нею на шляху дорослішання: у думках, почерку і формулюваннях, у графічній складовій.
Arriba!: “Нам хотілося поговорити про нашу країну, але зробити це через особисті емоції. Дати відчуття того, як події переплітаються з особистим. Тому ми подумали, чому б Україні самій не розповісти, що вона відчувала стосовно того, що з нею траплялося — так, як це б зробила людина? Вийшло романтично. Було б круто, якби кожен українець відчув, що історію країни насправді він робить власноруч. Тому ми обрали формат поп-ап книги, яку кожен може зібрати самостійно — тобто, буквально докласти руку до створення історії”.
“Допоміжна лінія, що проходить через всю книгу, — романтична. Це перша закоханість дівчинки України, в Андрія Шевченка. Я чудово пам’ятаю, що коли він грав за “Динамо”, всі мої подруги були у нього закохані, і я також”, — згадує копірайтерка щоденника Даша Старко.
“Пошук візуального оформлення для мене пов’язаний з особистим, — розповідає графічна дизайнерка Юлія Развенкова. — Для записів 5-річної України потрібен був “дитячий шрифт”. Дякую моїй мамі: вона зберігла мої дитячі малюнки — ми оцифрували написи на них, створили повний алфавіт, яким і надрукували перший розворот”.
Об’ємні поп-ап механізми для щоденника створила крафт-дизайнерка Наталя Кузьміна. «Книгу реально зібрати за один за день, особливо залучивши до вирізання і склеювання друзів, домашніх, дітей. — говорить Наталя. — Готуйтеся до того, що найскладніше буде з ілюстрацією “борщ”. Головне забезпечте собі для роботи великий стіл і не ставте на нього напої». Мистецтво поп-ап книги, так звана paper engineering, в України майже не розвинуто, — коментує крафт-дизайнерка: “Мені хочеться більше людей залучити до цього магічного процесу — перетворення плоского аркуша на об'ємну фігуру”.
Збирання “Особистого щоденника України” може стати незвичайним способом долучитися до національного свята — святкування тридцятиріччя країни.
Завантажити матеріали та інструкцію для створення книжки можна тут https://bit.ly/2W1D8HD. Подивитись відеоінструкцію до збирання тут https://arriba.com.ua/work/ukraine-30/.