Авангардна історія України як захоплива подорож тисячолітнім процесом розвитку Української Державності

До Дня Української Державності Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти, Міністерством закордонних справ України та агенцією Havas Engage створили інформаційну кампанію “Авангардна історія України”.

Коментарі 1357

Що таке “Авангардна історія України”?

“Авангардна історія України” — це демонстрація безупинного еволюційного розвитку нашої держави споконвіку до сьогодення. Адже у будь-які часи українці рухалися вперед, розширюючи соціальні, культурні і наукові горизонти Європи та всього світу,  — впроваджували інновації, відстоювали демократію і право на самовизначення, знаходились в авангарді мистецького контексту.

Відповідно, у якості візуального коду проєкту агенція Havas Engage обрала саме авангардизм. Оскільки український художник і скульптор Олександр Архипенко є одним з основоположників кубізму в скульптурі, а народжений в Україні художник Казимир Малевич заснував всесвітньовідомий стиль мистецтва — супрематизм.

З чого складається “Авангардна історія України”?

У межах проєкту агенція Havas Engage створила Instagram-сторінку avantgardestory.ua, на якій через притаманні українцям риси, як-то креативність, жага до пригод, авангардизм, демократичність, освіченість, підприємливість, мелодійність, сміливість, завзятість можна познайомитись з цікавими фактами тисячолітньої української історії.

Окрім інстаграм сторінки, про авангардну історію України розповідатимуть інтерактивні інсталяції, що будуть встановлені на найбільших площах європейських міст.

Що говорять про “Авангардну історію України”?

"Після ухвалення рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС, нам вкрай важливо було презентувати Україну не просто як незалежну державу, а як країну з тисячолітньою історією. З величезним спадком і безмежним потенціалом. Зі справедливою роллю у творенні Європи. Розповісти та показати значно більше, ніж відомо жителям європейських міст. Це мистецька форма адвокації України, як самодостатнього партнера і дуже потужного гравця у всіх сферах європейського життя. Цим проєктом ми укріплюємо позиції України, як повноцінного члена Європейського Союзу”, — зазначає Міністр культури та інформаційної політики України, Олександр Ткаченко.

“Культурна дипломатія є важливою частиною дипломатичного фронту, захисту нашої ідентичності та права бути собою. Популяризуючи українське мистецтво, ми також просуваємо позитивне сприйняття України в світі та мобілізуємо міжнародну підтримку нашої держави у протистоянні російській агресії. Український авангард обраний не випадково. У боротьбі за визнання українського мистецтва у світі одну з центральних ролей займає саме боротьба за український авангард, який росіяни традиційно намагалися апропріювати”, — наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Нам було важливо не просто розповісти про Україну, а знайти дуже влучну візуальну форму — сучасну, українську, легку для сприйняття європейською спільнотою. В процесі роботи ми помітили, що у багатьох сферах життя протягом усього історичного процесу українці були першовідкривачами, винахідниками — авангардистами. Саме тому авангардизм, який свого часу став одним із фундаментів сучасної візуальної культури Європи, і був обраний як візуальний наратив. Яскравий, характерний, унікальний як сама Україна”, — креативна команда Havas Engage.

Замовник проєкту — Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство закордонних справ України та Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Автор ідеї проєкту — Havas Engage.

Логістичний партнер проєкту - «Нова пошта Глобал».

За підтримки: фармацевтична компанія «ЗДРАВО», Група компаній МТІ, завод з виробництва питної води та дитячого харчування «Еконія».

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода