ЄІБ підтримує проєкт «Інноваційний кампус для України» в UNIT.City

50 млн євро кредиту будуть спрямовані на розвиток парку надсучасних технологій у Києві

Коментарі 875

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) погодив надання кредиту у розмірі 50 млн євро для першого інноваційного парку України UNIT.City. Кредит спрямують на фінансування проєкту «Інноваційний кампус для України». Проєкт передбачає дизайн, реновацію та побудову нових спеціалізованих приміщень та споруд в парку UNIT.City, що належить холдинговій компанії UFuture.

Проєкт «Інноваційний кампус для України» отримає підтримку від InnovFin Science, спільної ініціативи Європейської Комісії та ЄІБ, яка сприяє інвестиціям у наукові дослідження та інновації державних та приватних установ. Кредит надається у межах програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» та управляється ЄІБ.

Проєкт допоможе створити один із найбільших хабів у Центральній та Східній Європі, який поєднає профільну інфраструктуру та інноваційну екосистему для ІТ і технологічних компаній. У міському просторі на 25 гектарах розмістяться нові офіси стартапів та навчальні IT-центри, високотехнологічні компанії та R&D-центри, інкубатори та акселератори, які сприятимуть розвитку хайтек індустрії в Україні. 

Проєкт включає приватний навчальний ІТ-центр, багатофункціональні адаптивні площі для низки офісних приміщень, цифрові виробничі лабораторії (fablabs), приміщення загального користування та простір для взаємодії, переговорні кімнати та приміщення для семінарів та подій, а також інші допоміжні споруди та об'єкти інфраструктури. В інноваційному кампусі орендарі матимуть доступ до приміщень, багатофункціонального офісного простору, менторських та тренінгових програм, а також спільних інструментів та послуг для підтримки їхнього бізнес-зростання.

Віцепрезидентка ЄІБ Ліляна Павлова прокоментувала: «В Україні кількість ІТ-професіоналів є однією з найбільших у Європі, і ця кількість невпинно зростає. У цій галузі уже працює близько 200 тисяч людей. Показово, що більшість клієнтів українських ІТ-компаній — із Західної Європи та США. Попри ці неймовірні досягнення, Україні та міському простору Києва зокрема критично бракує належної екосистеми для R&D та IT-компаній на всіх стадіях розвитку, від стартапів до високотехнологічних компаній, які розширюються. Із цільовою підтримкою InnovFin Science ЄІБ зараз допомагає Україні заповнити цю прогалину. Це посилить конкурентоспроможність України та її столиці, а також дасть змогу державі повною мірою використати свою кваліфіковану робочу силу».

Єврокомісарка з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Марія Габріель сказала: «Важливо підсилювати нашу підтримку досліджень та інновацій у країнах Східного партнерства як частину спільного прагнення зробити Європейський дослідницький простір більш інклюзивним, об'єднаним та стійким перед загрозами. Нам потрібно заповнити наявні прогалини і сприяти залученню дослідників та технологічних компаній із цих країн до програм ЄС в галузі досліджень та інновацій. Оголошене сьогодні інвестування в інтегрований інноваційний кампус в Україні допоможе досягти цієї мети, а також прискорить розвиток інноваційної та підприємницької екосистеми в країні».

Засновник холдингової компанії UFuture Василь Хмельницький додав: «Кредитна лінія від ЄІБ дозволить нам пришвидшити розвиток UNIT.City у Києві. Це важливий сигнал для ринку, свідчення того, що ми на правильному шляху та маємо підтримку європейських інституцій. Дякую партнерам за довіру. Ми готові ділитися досвідом та масштабувати центри розвитку креативної економіки по всій країні».

Фінансовий директор та партнер UNIT.City Кирило Бондар прокоментував: «Партнерство з Європейським інвестиційним банком для UNIT.City – це не лише необхідне фінансування, але й цінний репутаційний внесок. Це безпрецедентний кейс для України, який відкриває можливості для нових фінансових партнерів та інвесторів в UNIT.City та в країні. Ми демонструємо всьому світу, що українському бізнесу можна довіряти».

Кредитна лінія ЄІБ передбачає до 10 траншів щонайменше по 5 млн євро кожен. Гроші будуть виділені на будівництво нових кампусів інноваційного парку - B15, B16, B17, U1 - загальною площею 70 000 квадратних метрів. Загальна вартість проєкту (включно з компонентами, що фінансуються ЄІБ) оцінюється в 110 млн євро. Таким чином, близько половини прогнозованих витрат профінансує ЄІБ.

Позичальником кредиту у Європейського інвестиційного банку є ТОВ «ЮНІТ ХОЛДІНГС», створена UFuture Group. Проєкт планують завершити до 2023 року. Він створить 549 постійних та 2400 тимчасових робочих місць, а також опосередковано підтримає 15 тисяч робочих місць у компаній-орендарів в інноваційному парку UNIT.City.

Юридичним партнером угоди виступила компанія Everlegal, фінансовим — «Укргазбанк».

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода