Багато українських користувачів Viber вважають, що люди навколо заглядають у їхні чати

Результати опитування до Дня захисту персональних даних від Rakuten Viber

Коментарі 2122

Результати опитування показують, що українських користувачів хвилює приватність. При цьому більшість з них вважає, що інші люди заглядають до їх чатів. 70% респондентів хоча б раз не відкривали чат, аби не показувати співрозмовнику, що повідомлення прочитано

До Дня захисту персональних даних Rakuten Viber провів опитування серед своїх українських користувачів та дізнався про їхнє ставлення до приватності в інтернеті. За кілька днів в опитуванні взяли участь майже 3 тисячі українців.

У анкеті були питання про побутові ситуації, пов'язані з приватністю у месенджерах. З'ясувалося, що більшість опитаних стикалися з тим, що хтось заглядав у їх чати – про це повідомили 54% респондентів. Дещо частіше про це повідомляють жінки: 55% українок проти 51% українців. Ховають окремі чати за допомогою PIN-коду лише близько 32% респондентів.

Деякі користувачі месенджерів не відкривають чати, аби співрозмовник не побачив, що його повідомлення прочитали. Це виявилося поширеною практикою: результати опитування кажуть, що майже 70% (більше ⅔ опитаних) користувачів роблять так хоча б зрідка, і лише 30% – ніколи. Кожен п'ятий респондент часто не відкриває чати з цією метою. При цьому лише 26% опитаних користувачів кажуть, що відключають статус "Переглянуто" для повідомлень у додатку. Ця функція дозволяє користувачам зберігати свою приватність незалежно від того, прочитали вони повідомлення чи ні: співрозмовник не побачить цей статус.

Переважна більшість респондентів – 79% опитаних – відповіли, що тема приватності онлайн їх турбує. Близько 16% зізналися, що вони мало знають про приватність, і лише 5% сказали, що приватність для них не є важливою.

Згідно з опитуванням, українські респонденти користуються такими функціями Viber для збереження приватності:

  • відключали свій статус онлайн, щоб статус "У мережі" не показувалося, третина респондентів;
  • ховали окремі чати за допомогою PIN-коду 32% опитаних;
  • статус "Переглянуто" для повідомлень вимикали 26% тих, хто відповів;
  • 21% відправляли повідомлення з таймером зникнення через встановлений час;
  • окремий пароль для Viber на комп'ютері встановлювали лише 8%.

Нагадаємо, що всі повідомлення в особистих чатах Viber зашифровані наскрізним шифруванням і не зберігаються на серверах компанії. Це означає, що Rakuten Viber ніколи не має доступу до особистих чатів своїх користувачів.

За матеріалами прес-релізу.
Обговорити з іншими читачами:
Погода