Банк «Південний» випустив срібну монету, присвячену українському борщу

Акціонерний банк «Південний» у співпраці з Польським монетним двором випустив ексклюзивну монету, присвячену включенню українського борщу до спадщини ЮНЕСКО.

Коментарі 1195

«Ідея створення монети «Борщ» з’явилась після того, як український борщ увійшов до переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, – розповіла керівник напрямку «Банківські метали» банку «Південний» Ольга Гаврилова. – Битва за борщ почалася ще задовго до війни. І визнання з боку ЮНЕСКО влітку 2022 року борщу як об’єкта культурної спадщини України стало однією із символічних перемог. Це є поширеною практикою, коли важливі події чеканять у монетах. Без сумніву, після перемоги у символічній війні за борщ Україна здобуде перемогу також у великій війні за свою незалежність».

За словами Ольги, увічнити головну українську страву в монеті вирішили ще й тому, що вона об’єднує всі регіони нашої країни від сходу до заходу – це справжній символ української єдності. У різних містах і селах його готують по-різному, але всюди в нього вкладають справжню українську турботу і любов.

Монета «Борщ» зі срібла 999 проби вийшла обмеженим тиражом – лише 555 екземплярів. Монета оздоблена цифровим і мікродруком, її маса – 17,5 г, рік випуску – 2022-й, це рік офіційного включення до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО.

Монети продаватимуться в Україні ексклюзивно тільки у банку «Південний». Вартість монети становить 5000 грн.

Попереднє замовлення на монету «Борщ» вже відкрито в магазині монет на сайті банку. Через обмежений тираж один покупець зможе придбати лише одну монету.

За матеріалами пресрелізу 
Обговорити з іншими читачами:
Погода