Благодійний фонд U4UA допомогає дітям з інвалідністю

Після того, як 24-го лютого на Україну повномасштабно напала росія, у наших думках та інформаційному просторі стала домінувати тема війни. Безумовно, сьогодні це наше найважливіше протистояння, але ми не маємо права забути про тих, хто щодня веде свою особисту боротьбу. Це боротьба за право і змогу жити життя. Мова йде про дітей з інвалідністю.

Коментарі 831
Фото: depositphotos.com
Фото: depositphotos.com

Поки наша держава здобуває перемогу на полі бою, і для цього працює економіка всієї України, ми беремо на себе відповідальність за допомогу дітям з інвалідністю.  Сьогодні вони, фактично, не мають до кого звернутись, дитинство багатьох минає, а забезпечити належний догляд та реабілітацію для них часто нікому. Їм боляче рухатись, вони не завжди можуть попросити про допомогу, але найбільше їх болить те, що вони “інші”. Поспілкувавшись з цими дітьми, ми зрозуміли, що всі вони талановиті та мають свої мрії. Саме для цього і було створено благодійний фонд U4UA. Наша спільна підтримка може дати шанс майбутньому нобелівському лауреату або видатній художниці. І навпаки, байдужість руйнує чиїсь можливості та сподівання. 

Саме про це розповів співзасновник і волонтер фонду Антон Зінченко.

“Питання інклюзивності для мне не було близьким і така проблема є системною для людей, які жили у пострадянському суспільстві. Нас просто не вчили, як ставитись до дітей з інвалідністю, як з ними спілкуватись та як себе поводити поряд. Тому ми звикли максимально віддалятись від цієї проблеми і закривати на неї очі. 

Проте одного разу я зустрів людину, яка допомагає таким діткам. Я був приголомшений, коли дізнався, що в Україні щороку до 60-ти дітей помирає просто від болю. Спастика і м’язи, з якими не працюють, можуть боліти так сильно, що це може призвести до смерті. Це шокувало мене, адже мені здавалось, що ми живемо у розвиненому суспільстві, де від больового шоку помирають лише після ДТП чи внаслідок якихось механічних травм. А виявилось, що це зовсім не так. Я собі просто уявив, як це: тобі боляче лише від того, що ти таким народився. Ба більше, ти нічого не можеш із цим вдіяти. Від такого можна з’їхати з глузду. Після цього я зрозумів, що не можу залишатись осторонь цієї проблеми, тому ми створили благодійний фонд U4UA”, - розповів Антон Зінченко. 

Співзасновниця, директорка і волонтерка U4UA Олена Іванова вважає, що першочерговою задачею фонду є забезпечити дітей з інвалідністю регулярною реабілітацією. 

“В теорії ми всі дуже розумні та знаємо, як саме треба вчинити у тій чи іншій ситуації. Проте цього разу я вирішила не зволікати, а діяти, щоб не шкодувати про свій вибір згодом. Якщо ми тут обмежимось лише роздумами та “теоріями”, у житті дітей з інвалідністю нічого не зміниться. 

Через російське вторгнення життя було майже паралізовано протягом півроку. У зв’язку із цим діти з інвалідністю втратили час та можливість пройти необхідні курси реабілітації. Саме вони дають можливість їм працювати над собою, почувати себе краще і бути більш повноцінними учасниками суспільства. Крім того, багато хто був вимушений покинути свою домівку, шукати нове житло, адаптуватися до нових реалій. Тому першочергове завдання - це забезпечити дітей з інвалідністю якісною та регулярною допомогою. Але не менш важливим також є розвиток інклюзивності в суспільстві, такі проекти вже є в планах нашого фонду”, - пояснила Олена. 

Звісно, частина дітей з інвалідністю зуміли покинути Україну після початку повномасштабної війни. У Європі їм надають фахову допомогу та догляд. Проте, через різні обставини, дуже багато таких дітей не можуть виїхати за межі держави, у якій триває війна. Нестача коштів, похилі батьки, які потребують догляду, чи банальна відсутність місця, куди можна поїхати. Кожна історія - це особиста драма, яка залишає особливих дітей в Україні, де вони не мають змоги отримати належну кваліфіковану допомогу. 

Проте допомагати насправді просто. Це вже довели українські компанії, які безкоштовно надають свої професійні послуги задля розвитку фонду. Це зовсім різні люди - від професійних журналістів, режисерів, креативників до ІТ-компаній, хостинг-провайдерів, кваліфікованих юристів тощо. Завдяки ним, кожен з вас, може з легкістю ознайомитись з нашими дітьми та проєктами на сайті фонду - http://u4ua.org/

Не відводьте очей від проблеми, яка поруч. Допомагати просто, варто просто допомагати. 

 video
За матеріалами пресрелізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода