ByteDance, власниця TikTok, отримала торік рекордний прибуток

80% прибутку компанія отримала у Китаї.

Коментарі 1010
За підсумками 2022 року власниця застосунку TikTok, китайська компанія ByteDance отримала рекордний прибуток — EBITDA зріс на 79% — до 25 мільярдів доларів. Про це повідомило видання Financial Times, посилаючись на інформацію від двох інвесторів.

Це дозволило ByteDance вперше в історії обігнати за цим показником Tencent, яка продемонструвала за підсумками року прибуток у 23,9 млрд доларів, та Alibaba з прибутком у 22,5 млрд доларів. Як зазначило FT, обидві компанії багато років лідирували на китайському технологічному ринку, але у 2022 році відчули наслідки посилення контролю за технологічною сферою влади держави.

Продажі ByteDance зросли більше ніж на 30% за рік — до 85 млрд доларів. Як зазначило видання, це сталося завдяки тому, що рекламодавці стали ще активніше витрачати гроші на TikTok і його аналог для китайського ринку — Douyin.

Продажі міжнародного бізнесу ByteDance зросли більш ніж удвічі — до 15 млрд доларів. Доходи компанії в Китаї становили близько 70 млрд доларів.

Поки що, як пише FT, потенційна заборона на використання TikTok у США, не означала б фінансового краху материнської компанії. Торік ByteDance заробила 80% своїх доходів у Китаї, а популярна соцмережа TikTok все ще була дотаційним проєктом.

Проте, як стверджують опитані виданням інвестори, заборона TikTok, яку складно реалізувати на практиці, «була б реальною втратою для майбутнього потенціалу з огляду на темпи його зростання».

За матеріалами detector.media
Обговорити з іншими читачами:
Погода