Чемпіонат BBQ на Ulichnaya Eda: смажимо, коптимо, томимо заради перемоги

Переможе BBQ! Відкритий чемпіонат на Ulichnaya Eda 18-19 вересня

Коментарі 1526

Одне тільки слово «барбекю» викликає безліч асоціацій. Це і страва, що тане в роті, й особливий соус, і вулична вечірка, де на спеціальному обладнанні люди готують м'ясо. А ще це ціла культура зі своїми традиціями, яка поширилася на весь світ. Наприклад, у США чемпіонати з приготування барбекю — звична справа. А ось в Україні такий формат заходів з'явився зовсім недавно.

Ulichnaya Eda, звичайно, не могла обійти стороною барбекю. Саме тут три роки тому в Україні з'явився перший BBQ-фестиваль. Організатори знову запрошують поціновувачів вуличної їжі разом провести вихідні 18-19 вересня на Арт-заводі «Платформа». У програмі: змагання серед 20 команд у чотирьох традиційних номінаціях, приготування страв BBQ, дегустація від кращих ресторанних бренд-шефів країни, майстер-класи знаменитих шеф-кухарів, квест, стендап від переможців проєкту «Розсміши коміка» і сучасна українська музика від LATEXFAUNA і PATSYKY Z FRANEKA.

Українцям до вподоби американський формат

Головний суддя Чемпіонату BBQ Сергій Мантулін впевнений, що культура барбекю в Україні має велике майбутнє. І це підтверджує наша історія. Сергій ділиться: «Барбекю близьке по духу українцям. У козацькій кухні велику роль відігравало м'ясо, приготоване на свіжому повітрі та живому вогні. А ще в козаків було багато схожих технік — наприклад, бочки з багаттям всередині, де смажиться їжа. У багатьох українських ресторанах, кафе і кейтерингах барбекю вже посіло своє місце. І ми тільки підходимо до того, щоб воно з'явилося в приватних будинках і на виїзних заходах».

Чемпіонат BBQ на фестивалі Ulichnaya Eda — перший масовий захід в Україні, присвячений приготуванню м'яса за цією технологією. Засновник фестивалю Роман Тугашев згадує, як все починалося: «Завданням нашої команди завжди було давати трохи більше, ніж від нас очікують, дивувати наших гостей новими форматами і концепціями. Кілька років тому ми думали про те, що в нас є «Вулична їжа», пивний і кавовий фестивалі, але потрібно ще щось цікаве. І прийшли до того, що нашому гостю напевно сподобається м'ясо. Нас надихнув американський формат проведення Чемпіонату BBQ — у США це ціла індустрія, а в Україні нічого подібного до нас не було».

Організатори стверджують, що барбекю — це не просто посмажити шматок свинини на свіжому повітрі, це передусім велика майстерність приготування м'яса всілякими способами. Формат фестивалю сприяє тому, щоб учасники ділилися досвідом, показували своє вміння, а отже — розвивали культуру барбекю. Роман розповідає: «На кожному Чемпіонаті BBQ ми збираємо і нових, і старих учасників. Тих, хто тільки хоче навчитися готувати м'ясо на смокері, грилях й інших девайсах, і тих, хто вже вміє».

Про культуру барбекю і подвійну перемогу

У складі журі Чемпіонату BBQ — відомі українські шеф-кухарі, за плечима яких співпраця з кращими ресторанами країни. Експерти поділилися своєю думкою про розвиток культури барбекю в Україні.

Ведучий нового сезону «Пекельна кухня» Олександр Якутов впевнений, що українці — нація, яка любить м'ясо, тому вони оцінять барбекю по достоїнству. Олександр розповідає: «Ця техніка дуже пасує нашому менталітету і нашим продуктам. Наприклад, під свинину в будь-якому вигляді: копчену, тушковану, брискет — усе це страви, які готуються на барбекю. Ми дуже допитлива нація і зараз пробуємо пірнути в кожну культуру і взяти з неї найкраще. Сам я готую барбекю переважно вдома. Передусім для мене важливе якісне м'ясо, потім час — до нього не потрібно прив'язуватися, а ще — хороше обладнання».

Олексій Юсупов, бренд-шеф МХП, вважає, що такі заходи, як Чемпіонат BBQ, сприяють розвитку гастрономічної культури в країні: «Учасники можуть поділитися своїми напрацюваннями, глядачі — відкрити для себе нові техніки й смаки, а дегустатори — оцінити рівень барбекю. Ця культура поки тільки шукає своє місце в Україні. Традиційна українська кухня більше про тушкування, ніж про смаження. Але принесені тюрками шашлик і кебаб — це хороший міст для переходу в культуру барбекю».

Володимир Ташаєв, бренд-шеф закладів Eastman, «Любимый дядя», «Італійська редакція» і «ЖЗЛ», згоден зі своїми колегами і зазначає, що українці тільки починають своє знайомство з барбекю: «Ця культура практично невідома на пострадянському просторі. Саме завдяки таким івентам, як Чемпіонат BBQ, вона стає більш впізнаваною. Якість продукту і любов до м'яса, безумовно, сприяють тому, щоб українці полюбили барбекю».

Геннадій Шумейко переміг у Чемпіонаті BBQ двічі — в 2018 і 2019 роках. Кухар впевнений: запорукою його перемоги став великий досвід, а також те, що його страва припала до смаку багатьом людям. Геннадій згадує: «Моїми суперниками були 15 команд, серед яких були як початківці, так і сильні київські ресторани. Коли переміг, відчув дуже сильні емоції, які складно передати. Я зрозумів, що в мене є до цієї справи талант, і це розвіяло будь-які сумніви, які в мене були до чемпіонату».

Чемпіонат BBQ на Ulichnaya Eda відбудеться 18-19 вересня на Арт-заводі «Платформа».

У програмі:

  • змагання 20 команд у чотирьох номінаціях: «Курячі крильця в соусі Баффало», «Свинячі ребра», «Брискет» і «Sausages BBQ» (крафтові ковбаски);
  • концерти LATEXFAUNA і PATSYKY Z FRANEKA;
  • стендап від переможців проєкту «Розсміши коміка» дуету «НеМАЧІ»;
  • квест із призами від радіостанції «Перець ФМ»;
  • дегустація страв від топових ресторанних брендів України: «М’ясторія», «Сосискова», MEET Busters, Humu Sapiens, «Ребро», «Смак Кореї» та інші;
  • майстер-класи від експертів барбекю Сергія Мантуліна, Джеффрі Камінса, Сергія Кожукала, Тетяни Волинець, Георгія Сови;
  • зліт жінок-байкерів з усієї України від Harley Davidson;
  • 700 м² спорту від X-PARK;
  • велика зона для собак, де працюватимуть кінолог, собачий психолог і дієтолог;
  • кінотеатр Marvel.
Обговорити з іншими читачами:
Погода