Чого чекати від Respublica FEST 2020

25-27 вересня Україну сколихне десятий ювілейний фестиваль музики та стріт-арту Respublica FEST. Він пройде з дотриманням усіх карантинних обмежень, а доступ відвідувачів та учасників на територію обмежать відповідно до нормативів МОЗ.

Коментарі 1541

Respublica FEST єдиний фест країни, до підтримки якого долучився Український культурний фонд. Без сюрпризів на такому масштабному заході не обійдеться. Панорамні стріми, персоналізований аватар, космічні фрактали й інсталяції та повітряна куля в якості концертного майданчика — чого чекати від Respublica FEST 2020, розповідаємо в наступному матеріалі.

Respublica FEST у цифровому світі

Пандемія поставила перед організаторами фестивалю новий челендж: провести такий масштабний івент безпечно, зберегти його потужність та не відмовлятися від головних принципів попри карантинні обмеження. Рішення знайшли в цифровому форматі, тож ювілейний десятий Respublica FEST направду стане унікальним. Він проходитиме водночас у Кам’янці-Подільському (тут на велетенській території розташуються головні сцени) та ще в 10 українських містах онлайн. А відвідувачів чекатимуть безкоштовні стріми з гримерок музикантів і панорамні трансляції концертів на YouTube. Фільмувати цьогорічний Respublica FEST будуть три відомі канали: перший день фесту — Kolegi Studio, другий — канал Супер Суса, а третій — СЛУХ.

Інклюзія та персоналізація на Respublica FEST: власний онлайн гід-волонтер

Ювілейний фест можна буде не просто дивитися онлайн, а й взаємодіяти з навколишнім простором за допомогою власного волонтера-гіда в реальному часі. Він стане таким собі своєрідним персоналізованим аватаром, яким користувач керуватиме за допомогою голосу. Таким чином поринути у світ музики й арту на Respublica FEST зможе кожен, хто не зможе опинитися на заході фізично.

Коли музика й візуальне мистецтво в синергії: міжсекторальність у культурі

2020-го в колабі з інституцією X-Platform Respublica FEST проілюструє, що таке міжсекторальність у культурі. Для цього запросили абсолютно різних митців, які поєднують у своїх практиках як традиційні методи художнього висловлювання, так і інноваційні технології, залишивши головним важелем якість. Зокрема учасниками фестивалю стануть запорізький митець VJ Yarkus, який звертається у творчості до української спадщини та прагне переосмислити писемність наших пращурів; анархістська художня група Artzebs, що поєднує в перформансах аналогову зйомку, анімацію, архітектурне відеокартографування, генератив та 3д; Vartan Markarian, який працює з мистецтвом віртуальної реальності, відеоартом і штучним інтелектом, та багато інших. Вони представлять на фесті візуальну програму «Механізми»: космічні фрактали та скульптури над сценами, лаунж-зону з моушн-інсталяціями, прямі трансляції перформансів у реальному часі та багато інших медійних сюрпризів.

Відкривачі нових імен, сміливі експериментатори та борці за гендерну рівність

Respublica FEST — єдиний український фестиваль, що пропонує такий різнобарвний калейдоскоп українських та зарубіжних музичних артистів. Цьогоріч їх понад сімдесят, і це той випадок, коли пушка-пишка alyona alyona сусідить у лайнапі із криворізькими панками «Два Два Девять», а ліричний бойз-бенд Cloudless — зі співачкою-ветеранкою, яка оголює душу, СТАСІК.

До того ж Respublica FEST виступають за гендерну рівність. У 2018-му його творці підписали протокол Keychange, згідно якого до 2022 року на івенті має бути досягнутий баланс кількості чоловіків та жінок як серед артистів, що виступають на фесті, так і серед організаторів фестивалю.

Локації, від яких перехоплює подих

Цьогоріч музичні лайви просто неба гримітимуть на Respublica на фантастичних локаціях, а саме — у знакових історичних спорудах Старого міста. Це двір Старої фортеці, Денна башта, Нова башта, Новий Замок та Барбакан фортечної споруди Руська Брама.

Декотрі з виконавців вийдуть зі своїми лайвами в прямий ефір та зіграють дистанційно. Транслюватимуть це музичне дійство великі екрани в Кам’янці-Подільському і три знані канали на YouTube.

Найдивовижніше ж, що на Respublica FEST одним із концертних майданчиків стане… повітряна куля. Хто з артистів заспіває з висоти пташиного польоту, наразі тримається в секреті.

Respublica малює на холстах

Respublica FEST це не лишень про музику, а і про візуальне мистецтво в усіх його проявах. Саме тому на фестивалі традиційно відбудуться художні пленери. Подати на них заявку варто було до 20 серпня, а отже, список митців, чиї роботи ми побачимо під час заходу, уже відомий.

Ексклюзивні запрошення та взаємодопомога

Через пандемію число людей, які можуть одночасно знаходитись на фестивалі, довелося значно скоротити. У продаж потрапили лишень 100 ексклюзивних запрошень: це єдиний шанс опинитися в безпосередній близькості від кумирів зі світу музики та арту.

З першого року існування Respublica FEST всіляко допомагав українським артистам та популяризував молоду й локальну сцену. Цьогорічний фестиваль не стане винятком: організатори провели конкурс серед молодих виконавці та віддадуть виручені з продажу запрошень кошти музикантам і митцям, які виступлять на заході.

Нічна анімація: покази мультфільмів Анатолія Сурми

Respublica FEST слідкує за українськими майстрами анімації та щиро захоплюється ними. Один із таких геніїв-мультиплікаторів — Анатолій Сурма. Завдяки йому, на світ з’явилося вже 33 повчальних мульта, що оголюють проблеми сьогодення. Два із них покажуть на Respublica FEST в рамках нічної програми фестивалю.

Respublica FEST: екосвідомі та ініціативні

Respublica FEST — унікальний фестиваль, що створив власну екологічну програму розвитку. Вона має освітній (лекції щодо екологічних практик серед відвідувачів та просвітництво онлайн) і суто практичний напрямок: під час фестивалю сортується сміття, на заході не використовуються генератори, зате використовується багаторазова тара, аби зменшити кількість побутового пластику. До того ж творці Respublica FEST створили власний бренд, який перероблює старі рекламні банери фесту на сумки та рюкзаки.

Сайт: http://respublicafest.com/

За матеріалами прес-релізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода