Чого насправді хочуть популярні тіктокери

Digiday поспілкувався із популярними тіктокерами, щоб дізнатися, що саме їх не влаштовує у роботі соцмедійного застосунку.

Коментарі 1037
Фото: depositphotos.com
Фото: depositphotos.com
Ті власники облікових записів у TikTok, які сьогодні мають сотні тисяч підписників, були рушійною силою для розвитку і популяризації цього застосунку. Однак вони мають все більше претензій до платформи, для якої невтомно продовжують створювати короткі відео. Щоб розібратися у причинах цього невдоволення, Digiday поспілкувався із тіктокерами і виклав у своїй публікації перелік їхніх критичних зауважень до того, як працює TikTok сьогодні.

Найперше, що не влаштовує успішних тіктокерів, — рівень їхніх заробітків від розміщення відео у TikTok. Нагадаємо, у травні 2022-го з’явилась функція TikTok Pulse, за допомогою якої рекламодавці та бренди отримали можливість розміщувати свою рекламу поряд із найпопулярнішим контентом у стрічці For You. Доходи від реклами платформа пообіцяла ділити 50 на 50 із тими творцями контенту, які мають 100 тисяч підписників або більше.

Насправді, за словами юзера ForeverSammmy, який наразі має 27,7 тисяч підписників у додатку, творці зазвичай отримують менше 50 пенсів (0,61 долара) за 100 тисяч переглядів через фонд творців. А користувач Sayhopkins, який зібрав 289,5 тисяч підписників у TikTok, зізнався, що насправді ніколи не отримував готівку з фонду творців. «Перегляди є, але сума грошей, яку я отримав досі, не змінить мого життя чи оплати рахунків», — сказав у розмові з Digiday юзер.

Отож, тіктокери дедалі менше почуваються мотивованими створювати контент заради прибутків. Можливо, ситуацію змінить запуск нового сервісу Creativity Program, про що TikTok оголосив нещодавно.

Крім цього, тіктокери не дуже задоволені тим, як працює алгоритм TikTok, який нібито вважається кращим за те, як працюють Facebook, Instagram або навіть Snapchat. Не розуміючи, з яких причин те чи інше відео стає вірусним (є підозра, що насправді до цього причетні інженери платформи, які вручну вирішують, хто і що стає вірусним), творці контенту почуваються розчарованими та дезорієнтованими.

Тіктокерам також бракує контролю над функціонуванням своїх облікових записів, зокрема вони нарікають, що будь-якого юзера можуть легко забанити в додатку або й видалити через те, що на нього поскаржився інший користувач. Іншими словами, власники популярних облікових записів хочуть більшої прозорості та ясності щодо правил, які регулюють блокування у TikTok.

Можливість редагувати свої відео та підписи до них після публікації — ще одна вимога тіктокерів до платформи.

Також дехто з популярних авторів контенту зізнався, що відчувають великий тиск на себе і що було б чудово, якби TikTok взагалі видалив можливість бачити кількість переглядів публікацій подібно до того, що Instagram запровадив минулого року як спосіб покращити психічне здоров’я користувачів.

Нарешті ті автори, з якими поговорив Digiday, згадували про ще один недолік у співпраці із TikTok — брак відчуття спільноти і взаєморозуміння зі своєю аудиторією. Через це дехто з користувачів вирішує обрати для себе як основну платформу Instagram, а не TikTok.

За матеріалами https://ms.detector.media
Обговорити з іншими читачами:
Погода