Чому експати переїжджають до Києва, за що його люблять і як проводять вільний час

В січні авторитетне туристичне видання Big 7 Travel поставило Київ на 20-е місце в рейтингу кращих міст для віддаленої роботи.

Коментарі 1375

У цьому рейтингу столиця України обійшла Дубай. Укладачі використовували ряд критеріїв, включаючи інфраструктуру, вартість житла і харчування, а також наявність коворкінгів та професійних ком'юніті.

В Україні поки мало досліджень не тільки про роботу і офісну культуру Києва, але також про дозвілля, рівень життя і позитивних/негативних особливостей столиці. З цією метою мережа бізнес-просторів Creative States провела опитування серед експатів-резидентів і резидентів з міжнародних компаній: за що вони люблять Київ, як у ньому працюють і відпочивають, у чому вбачають найбільш актуальні вектори для розвитку міста.

Як проходило дослідження

Опитування провели у кінці лютого 2021 року. У ньому взяли участь експати і співробітники міжнародних компаній-резидентів мережі Creative States. Вони відповіли на 14 запитань, про життя, роботу і дозвілля в Києві. 48,1% респондентів — люди віком 18-25 років. Ще 44,4% — 26-35 років. Також 7,5% — люди віком 36-45 років.

59,3% респондентів працюють в Києві, оскільки тут знаходиться їхня компанія. 40,7% назвали його комфортним містом не тільки для роботи, але і для життя.

Як виглядає ідеальне місто для роботи

Під час опитування учасники вказали свої критерії ідеального міста для роботи:

  • наявність необхідної міської інфраструктури — 81,5% респондентів;
  • доступність і якість послуг (клінінг та інше) — 63%;
  • можливість організувати дозвілля ввечері і на вихідних — 63%;
  • права і свободи, інклюзивність, доступ до освіти — 59,3%;
  • наявність коворкінгів і офісних просторів з усіма необхідними сервісами — 55,6%;
  • адекватні ціни на житло, їжу і все необхідне — 55,6%.

77,8% респондентів заявили, що їм подобається жити і працювати в Києві. Ще 14,8% заявили, що їм приносить задоволення тут безпосередньо працювати. Також 7,4% відзначили, що люблять жити саме в Києві.

В яких умовах живуть

48,5% респондентів орендують житло через ріелтора, а у 33% є своя квартира. Ще 18,5% живуть з друзями або родичами.

Більшість учасників пересуваються по місту на громадському транспорті. Цей варіант вибрали 55,6%. Таксі стало другим за популярністю засобом пересування, ним користується 25,9% респондентів. Ще 14,8% пересуваються на авто, власному або орендованому. Ще частина — пішки.

При цьому 59,3% витрачають на дорогу до офісу від 15 до 30 хвилин. Ще 33% — від 45 до 60. Для 7,7% респондентів дорога займає більше години, в залежності від трафіку. 

Які чинники впливають на вибір офісу

Для 44,4% важливо, щоб офіс знаходився в центрі або біля метро. Іншим важливим фактором стала офісна інфраструктура і сервіси. Цей варіант вибрали 48,1%.
Цікаво, що в умовах пандемії частина респондентів готова поміняти офіс в діловому центрі на район ближче до дому.

Тільки 44,4% купують їжу в офісі. При цьому любителів обідати в найближчих ресторанах і домашньої їжі виявилося майже порівну — 29,6% і 25,9% відповідно.

Як проводять вільний час

У будні дні 37% респондентів вважають за краще проводити вечори в оточенні родини. 18,5% вибрали залишатися допізна на роботі, 22,3% — спілкування з друзями. Також 11,1% вважають за краще займатися спортом. Ще 11,1% відвідують культурні та освітні заходи.

На вихідних 66,7% проводять час з сім'єю, близькими та друзями. У той час як ще 18,5% зазвичай працюють.

Що змінили б в Києві

Також учасники опитування розповіли в яких аспектах Києву потрібно додати найближчим часом. Найпопулярнішим варіантом стала більш розвинена інфраструктура — його вибрали 66,7%. На другому місці йдуть права і свободи, інклюзивність, доступ до освіти. Така відповідь вважали за краще 18,5% учасників. Також частина респондентів проголосувала за поліпшення якості мобільної зв’язку та Інтернету в столиці. Збільшення кількості офісних просторів з розвиненою інфраструктурою і всіма необхідними сервісами також став одним з варіантів, який вибрали респонденти під час опитування.

За матеріалами прес-релізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода