Чому таблетки від вірусів не допомагають?

На сьогоднішній день ГРВІ – найбільш поширена група захворювань, що викликані численними вірусами. Вчені виділяють більше 500 патогенних мікроорганізмів, які послаблюють імунітет, призводять до активації хронічних процесів і ускладнень.

Коментарі 1791
У зв'язку з тим, що вони займають перше місце в світі за поширеністю, постійно розробляються нові ефективні ліки для протистояння потужній вірусній атаці. Важливу роль в комплексному лікуванні відіграють засоби подвійної дії -противірусної та імуномодулюючої. Одним з популярних представників цієї категорії на європейському ринку є Гропринозин від угорських фахівців і аналогічні йому медикаменти з вмістом інозину пранобекса.

Головний секрет будь-якого препарату – проявлення найвищої противірусної ефективності тільки в 1-2 добу з моменту появи симптомів. Це пов'язано з тим, що активна формула здатна інактивувати вірус «на підльоті» до клітини і тим самим запобігати її поразці. Саме тому важливо починати лікування відразу ж, як хвороба дає про себе знати. Подальша дія спрямована виключно на відновлення власних захисних властивостей організму – імуномодулюючий ефект. На відміну від імуностимуляторів, такі лікарські засоби не витрачають накопичені захисні фактори, а збільшують кількість і концентрацію. Завдяки продуманим збалансованим складам, вони не викликають імунопатологічних реакцій, не провокують надмірну сенсибілізацію, легко метаболізуються і виводяться з організму.

Як працюють противірусні ліки

Більшість сучасних противірусних препаратів з імуномодулюючими властивостями, в тому числі Гропринозин, створені на основі інозину пранобекса. Унікальна молекула діє в двох напрямках. По-перше, блокує розмноження вірусів шляхом пошкодження на генетичному рівні. По-друге, стимулює активність макрофагів, проліферацію лімфоцитів і нормалізує дефіцит або дисфункцію клітинного імунітету для боротьби з інфекцією. В результаті:

  • відновлюються функції лімфоцитів в умовах імунодепресії,
  • коригуються і стимулюються захисні реакції,
  • змінюється імунна відповідь клітин в певних умовах,
  • підвищується опірність організму,
  • зменшуються клінічні прояви вірусних захворювань і кількість ускладнень,
  • знижується тривалість і тяжкість недуги,
  • прискорюється одужання,
  • скорочується частота виникнення інфекцій, викликаних простим герпесом.

Будь-які таблетки і сиропи можна приймати тільки за призначенням лікаря – самолікування небезпечне серйозними наслідками. Багато з них протипоказані під час вагітності і в період грудного вигодовування, дітям до 3 років, при подагрі, аритмії, сечокам'яній хворобі та хронічній нирковій недостатності. З урахуванням індивідуальних потреб підбирається схема лікування – ефективна і в той же час найбільш щадна. При своєчасному зверненні і строгому дотриманні всіх рекомендацій терапія дає позитивні результати.

На правах реклами

Обговорити з іншими читачами:
Погода