Діти все більше часу проводять в інтернеті

Stop_sexтинг зібрав поради, як говорити про онлайн-небезпеку та куди звертатися у випадку проблем

Коментарі 640
Серед порад — купівля смартфона не раніше 12 років, а також довірливе легке спілкування. Звертатися ж у випадку проблем можна на урядову гарячу лінію або на сайт ініціативи.

Дослідження stop_sexтинг зафіксувало тенденцію зростання онлайн-часу дітей: наприклад, учні 6–8 класів (діти віком 11–14 років) проводять в інтернеті 3 та більше годин на день.

Крім того, діти виділяють п'ять основних категорій ризиків онлайн: неприємні або образливі повідомлення, запитання про місце проживання, пропозиція дружби від незнайомця, пропозиція відкрити невідоме посилання, прохання надіслати фото чи відео. 

«З огляду на це ніколи не пізно розпочати з дитиною розмову про безпеку в інтернеті, та краще це робити щойно ви вирішили придбати смартфон для неї. До речі, на думку одних експертів, ідеальний вік дитини для цього — 12 років, а інших — 14 років. Але усі вони погоджуються, що поспішати з покупкою смартфона не варто, і що для комунікації з дитиною достатньо звичайного кнопкового мобільного телефона», — зазначають у пресрелізи організатори ініціативи.

Ось п'ять порад про те, як говорити з дитиною про безпеку онлайн

1. Легке спілкування

Розмова про безпеку в інтернеті з дитиною не має бути незручною або схожою на лекцію. Найкраще говорити про безпеку онлайн під час спільного проведення часу: під час їжі, за кермом автомобіля, в розмові перед сном.

Слухайте, що ваша дитина говорить. Давайте дитині час сформулювати свої думки, навіть якщо у вас є занепокоєння. Слухайте більше, ніж говоріть, щоб дитина бачила, що ви дійсно залучені. Ставте відкриті запитання, щоб спонукати до більш змістовних відповідей. Привітне та відкрите середовище допоможе вашій дитині комфортно спілкуватися з вами про своє повсякденне онлайн-життя.

2. Підготовка до розмови

Переконайтеся, що ви поінформовані. Ознайомтеся з додатками та платформами, які використовують діти, з поширеними проблемами безпеки в інтернеті, з якими вони можуть зіткнутися. 

3.Складні теми — простими словами

Іноді як батьки, так і діти можуть уникати складніших тем, як-от порнографія, секстинг, онлайн-стосунки тощо. Однак такі розмови так само важливі, як і розмови про надмірний екранний час та кібербулінг. Вони відіграють ключову роль у тому, щоб допомогти дітям розпізнати ризик і шкоду в інтернеті.

4. Поговоріть про вплив онлайн-контенту

Деякий контент може викликати у молодих людей відчуття депресії, тривоги або невпевненості. Алгоритми, які пропагують самоушкодження, фейкові новини чи інший шкідливий вміст, можуть впливати на те, як діти думають і відчувають навколишній світ. Важливо, щоб вони розуміли, куди звертатися, якщо їм потрібна підтримка, наприклад: дитина може поговорити з дорослим, якому довіряє, або зателефонувати на гарячу лінію 1545 (далі обрати 3).

5. Довірливі відносини — запорука успіху

Намагайтеся завжди підтримувати з дітьми довірливі стосунки. Тоді дитина просто і відкрито буде ділитися з вами інформацією про улюблених блогерів та ютуб-канали, розкаже вам, якщо якийсь незнайомець онлайн буде вимагати будь-що, звернеться за порадою щодо налаштування конфіденційності тощо.

Куди звертатися за допомогою щодо онлайн-ризиків для дітей?

  1. 1. Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в інтернеті 1545 (3). Звернутися на лінію можна анонімно, цілодобово та безплатно.
  2. 2. Психологічна лінія підтримки на тему онлайн-ризиків stop-sexting.in.ua 
  3. Діти та батьки можуть напряму звернутися за допомогою на сайті (кнопка внизу головної сторінки), заповнити анкету та отримати психологічну підтримку спеціаліста stop_sexтинг. Консультації є конфіденційними та безплатними. 
  4. 3. Портал повідомлень про небажаний контент IWF.

На сайті stop_sexтинг також можна повідомити про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми. Портал працює як лінія звітування. Ці повідомлення допомагають захистити дітей та не допустити їх подальшої сексуальної експлуатації.

За матеріалами detector.media

Обговорити з іншими читачами:
Погода