«Давай займемось текстом»: з’явився новий застосунок для вивчення української мови

Інший застосунок разом з графічними табличками по Києву розповідатиме про утиски української мови російською владою.

Коментарі 1213

Авторка проєкту «Давай займемось текстом» Наталя Місюк та архітектор у IT і музикант Олег Новосад створили застосунок для вивчення української мови.

Розробники розповідають, додаток призначений і для тих, хто лише відкриває для себе українську, й для тих, хто вільно нею володіє: «Кожен знайде для себе щось вабливе».

За словами творців, застосунок «закохує в українську». Також вони кажуть, що «він про любов, тому 18+». Додаток пропонує ігри «Словотіндер», «Плутанка» та «Пісняр».

Застосунок «Давай займемось текстом» безоплатний, його можна завантажити на Android та iOS.

Крім того, у Києві створили проєкт «Лінгвоцид», що розповідає про утиски української мови.

Як повідомляє видання «Читомо», маршрут складається з серії графічних табличок, розміщених в центрі Києва, в пішохідній досяжності одна від одної й додатку для смартфона, який зв’язує їх між собою.

Таблички розташовані поблизу шкіл, бібліотек, церков. Вони ілюструють заборони української мови, пов’язані з цими локаціями – заборони українських шкіл, книжок, богослужінь відповідно.

Таблички встановлять навколо Ботанічного саду, від Золотих воріт через Ярославів вал, від Львівської площі до Майдану Незалежності, від Бессарабського ринку до Українського дому та на Подолі.

У додатку також можна прочитати описи та прослухати аудіосупровід до кожної із заборон. Згодом у додатку з’явиться версія англійською мовою для іноземців. Встановити додаток з описами і маршрутами можна за посиланням.

За матеріалами https://ms.detector.media/

Обговорити з іншими читачами:
Погода