Де розумні технології зможуть замінити людину в найближчі роки

За останнє десятиліття перспектива масової автоматизації, здавалося б, перетворилася з невиразною можливості в неминучу реальність. Хоча як і раніше неймовірно важко оцінити кінцеве вплив автоматизації і штучного інтелекту на економіку, картина починає трохи прояснюватися в міру того, як прогнози починають сходитися.

Коментарі 1399

Сьогоднішня інфографіка приходить до нас з Raconteur, і в ній виділяються сім різних діаграм, які показують нам, як автоматизація формує світ - і зокрема, майбутні перспективи виробничих робочих місць.

Епоха автоматизації

Точні деталі ще належить обговорити, але ось кілька ключових областей, в яких багато експертів сходяться на думці щодо прийдешньої епохи автоматизації:

Половина відпрацьованих сьогодні виробничих годин йде на ручні роботи.

• При аналізі виробничих робочих місць в Північній Америці і Європі було виявлено, що приблизно 48% робочого часу в основному залежить від використання ручного або фізичної праці.

• До 2030 року, за оцінками, тільки 35% часу буде витрачено на таку рутинну роботу.

Вплив автоматизації буде відчуватися до середини 2020-х років.

• Згідно з недавнім звітом PwC, вплив на робочі місця в ОЕСР почне відчуватися в середині 2020-х років.

• До 2025 року, наприклад, прогнозується, що 10-15% робочих місць в трьох секторах (виробництво, транспортування і зберігання, Оптова та роздрібна торгівля) матимуть високий потенціал для автоматизації.

• До 2035 року число робочих місць з високим потенціалом автоматизації в цих секторах наблизиться до 35-50%.

Ціни на промислових роботів знижуються.

• Продажі промислових роботів досягають небувалих висот, головним чином в результаті падіння галузевих витрат.

• Очікується, що ця тенденція збережеться, і вартість роботів впаде на солідні 65% в період з 2015 по 2025 рік. Вражаюче, що вартість одного робота впаде з 31 000 до 11 000 доларів за це десятиліття.

• Оскільки вартість робочої сили в цілому зростає, це ускладнює збереження низькокваліфікованих робочих місць. 

Технологія одночасно створює робочі місця, але скільки?

Одним з яскравих моментів є те, що автоматизація також створить робочі місця, ймовірно, у функціях, які нам важко уявити сьогодні.

• Історично склалося так, що технологія створила більше робочих місць, ніж знищила.

• Очікується, що тільки ІІ матиме економічний ефект в розмірі 15,7 трлн дол до 2030 року.

За даними PwC, Китай стане регіоном, які отримують найбільшу економічну вигоду ($ 7,0 трлн) від інтеграції ІІ в різні галузі промисловості:

Крім того, глобальне зростання від штучного інтелекту можна розділити на дві основні області, згідно PwC: підвищення продуктивності праці ($ 6,6 трлн) і збільшення споживчого попиту ($ 9,1 трлн).

Але як ІІ вплине на галузі на індивідуальному рівні?

Для цього я звернувся до недавнім звітом Accenture, який розбиває аналогічний прогноз валової доданої вартості в розмірі 14 трильйонів доларів до 2035 року з оцінками впливу штучного інтелекту на конкретні галузі.

Тільки за рахунок ІІ виробництво виросте майже на 4 трильйони доларів - і багато інших галузей також зазнають значних змін.

На жаль, хоча експерти згодні з тим, що за допомогою цих технологій будуть створені робочі місця, вони істотно розходяться в думках щодо того, скільки. Це важливе невідповідність, ймовірно, є найбільшим x-фактором у визначенні остаточного впливу, яке ці технології будуть мати в найближчі роки, особливо на робочу силу.

Автор: Азіз Абдусаломов, фінансовый експерт міжнародного фінансового бренду Alpari.

Обговорити з іншими читачами:
Погода