Де вигідніше вибирати в Україні будинки, а де — квартири

За оренду будинку на Київщині попросять 28 000 гривень на місяць, а винайняти трикімнатну оселю на Волині обійдеться у 3 тисячі гривень. Покупка “двокімнатки” на Одещині обійдеться на 2% дешевше, ніж минулого кварталу.

Комментарии 1085

Де вигідніше вибирати будинки, а де — квартири та чому зараз — вдалий час для вибору дачі чи котеджу —  в аналітиці OLX Нерухомість за 1 квартал 2020.

Час для оренди житла за містом

Якщо ви давно хотіли трохи пожити у заміському будиночку — це влучний час, щоб підшукати собі вдалий варіант у Київській області. У порівнянні з березнем 2019 року тут побільшало пропозицій з оренди житла за містом на 5%. Також зростання пропозицій  можна помітити на Херсонщині — на 4%. Майже в половині регіонів стали частіше пропонувати оренду невеликих будинків — до 4 кімнат.

Варто відзначити, що вигідніше зараз орендувати заміське житло в Одеській області — адже тут воно подешевшало на 12% у порівнянні з березнем минулого року. В середньому ціна на оренду зараз становить 15 тис. грн. Зекономити можуть і мешканці Житомирщини — якщо рік тому орендодавці просили 3 350 грн за оренду будинку, то сьогодні його можна винайняти за 2 200 грн.

Але є і регіони, де відбулося невелике подорожчання. Наприклад, найбільше зросла вартість у Київській області, де шукають як маленькі, так і великі будинки. У порівнянні з березнем минулого року ціни тут зросли на більш як 50%. Також більше стали просити орендодавці на Закарпатті — доведеться переплатити на 5 100 грн більше у порівнянні з цим же місяцем у 2019. Більше докласти доведеться й за орендовані будинки на Волині — 3 тис. грн., на Львівщині та Миколаївщині — по 2,4 тис. грн.

Підсумки кварталу — квартира чи будинок?

Для придбання свого будинку зараз найкращий час на Одещині — ціни знизилися на 10% у порівнянні з минулим кварталом. Вигіднішими вартостями на житло може похизуватися також і Херсонська область — ще наприкінці 2019 винайняти будинок тут було на 6% дорожче, ніж у 1 кварталі.

Помітно більше пропозицій з продажу котеджів, дач та будинків у порівнянні з 4 кварталом 2019 стало на Рівненщині — на 8%. Більш зацікавленими у придбанні житла стали мешканці Хмельниччини — відгукувачів стало на 12% більше. А ось у Івано-Франківській області росте як попит, так і пропозиція. У порівнянні з минулим роком кількість оголошень збільшилась на 9%, а зацікавлених побільшало на 11%.

Вартість оренди будинків різниться у регіонах. За даними 1 кварталу, найдорожче б обійшлося пожити на дачі чи у котеджі у Київській області — майже 28 тис. грн на місяць. У порівнянні з 4 кварталом ціни виросли на 28%. А ось бюджетними пропозиціями можуть похизуватися Сумщина та Хмельниччина. Тут провести час на заміській фазенді можливо всього за 2 тис. грн на місяць. Ба більше — у порівнянні з минулим кварталом ціни у другому регіоні впали на 1 тис. грн.

У 1 кварталі активізувались орендарі Тернопільської області — відгукувачів на оголошення стало на 25% більше. Також серед пошукачів будинків стало більше жителів Київської області — на 9% у порівнянні з минулим кварталом. Але і пропозицій для них також побільшало аж на 22%, у той час як майже по всій Україні спостерігається деякий спад кількості пропозицій.

По всій країні ціни на винаймання квартир значно не змінилися у порівнянні з 4 кварталом 2019. Першою з вартості оренди одно— дво— та трикімнатних осель залишається Київська область. Проте варто зазначити, що це — чи не єдиний регіон, де винайняти житло стало помітно дешевше — орендодавці стали просити в середньому на 7% менше коштів.

Найбюджетніші “однокімнатки” можна винайняти у Сумській та Кіровоградській областях — за них просять лише 3 000 грн за місяць. Таку ж ціну можна заплатити за “трикімнатки” на Волині та Житомирщині. Цікаво, що у столичному регіоні вартість оренди двокімнатної квартири коштує стільки ж, скільки винайняти чотири трикімнатних на Волині чи Житомирщині — в середньому 12 тис. грн. А ось вигідними “двокімнатками” може похизуватися Сумська та Чернігівська області — тут за таке житло попросять всього 3 500 грн на місяць.

“Рекордсмен” по зростанню кількості пропозицій з оренди квартир — Івано-Франківщина. Тут помітний приріст оголошень у порівнянні з 4 кварталом 2019 на всі види квартир — однокімнатні — на 33%, двокімнатні — на 25%, і трикімнатні — на 21%.

Якщо ж говорити про придбання квартир — зараз ідеальний час для тих, хто давно мріє про власну “двокімнатку” на Одещині, адже їх вартість знизилася на 2%. Також впали у ціні “однокімнатки” на Черкащині — на 3%. А ось “трикімнатки” по всій Україні майже не дешевшають — зміни цін можна помітити переважно у більшу сторону.

Активніше шукати собі двокімнатне помешкання стали волиняни — тут кількість відгукувачів на оголошення з продажу квартир зросла на 12%. А на Закарпатті стало більше пошукачів трикімнатних осель — на 10%.

Кількість пропозицій з продажу збільшилась на “однокімнатки” на Закарпатті — на 15%, та на “трикімнатки” на Рівненщині — 14%.

За матеріалами прес-релізу
Обсудить с другими читателями:
Погода