Дефіцит пального: який альтернативний транспорт обирають українці

У квітні українці зіштовхнулися з нестачею бензину та дизелю і з тих пір все частіше прицінюються до “зелених” видів транспорту. Як же зріс інтерес до альтернативних способів пересування в умовах кризи з пальним — в аналітиці OLX Авто.

Коментарі 2461

Попит на електромобілі зріс усемеро, на електросамокати і гіроскутери — втричі

За статистикою Укравтопрому, у травні в Україні зареєстрували майже на 67% більше електромобілів, ніж того ж місяця торік. Про зростання попиту свідчить і статистика онлайн-сервісу OLX. Так, у співвідношенні з аналогічним періодом минулого року, у травні цьогоріч інтерес до альтернативного транспорту збільшився наступним чином (за відгуками користувачів на оголошення):

  • на електромобілі зріс попит в 7 разів;
  • на електросамокати і гіроскутери збільшилась активність покупців втричі;
  • на купівлю електроскутерів попит зріс в 4,7 раза.

Відповідно до попиту зросла і пропозиція. Так, якщо ще наприкінці квітня продавці пропонували 226 електрокарів і 114 гібридів, то в травні кількість таких о голошень зросла майже в  3,6 і 4,7 раза відповідно.

Дані OLX Авто
Дані OLX Авто

За відгуком на одне оголошення, у травні українців найбільше цікавила “зелена” марка Opel — майже 11 потенційних покупців на один електромобіль. Також у середньому по 8 відгуків отримали Renault та Nissan.

На Київщині, Одещині та Львівщині найактивніше цікавляться “зеленим” транспортом

Згідно з травневими показниками, “бум” на альтернативний електротранспорт (мотоцикли, самокати та скутери) стався в передостанній тиждень травня (з 23.05 по 29.05), а найбільше цікавилися пропозиціями на Київщині, Одещині та Львівщині

Кількість відгуків на оголошення. Дані OLX Авто
Кількість відгуків на оголошення. Дані OLX Авто

Статистика категорії “Мото” свідчить, що найбільше українців цікавила покупка електросамокату чи гіроскутеру. У порівнянні з іншими видами транспорту, минулого місяця на відповідні оголошення відгукувалися 127 606 разів. Такий показник у 4,7 раза перевищує попит на електроскутери і в 46,5 разів — на електромотоцикли. Найбільше цим транспортом цікавилися на Київщині. На другому місці — Львівщина, де за останній місяць кількість охочих придбати електросамокат чи гіроскутер збільшилася вдвічі. Схожий рівень інтересу спостерігався і в Одеській області.

Топ-5 регіонів з найбільшим попитом на електросамокати/гіроскутери

Дані OLX Авто
Дані OLX Авто

Серед охочих пересісти на електроскутер також найбільше киян та мешканців області. Жителі Дніпропетровщини та Одещини теж активно розглядають цей вид транспорту як альтернативу для пересування. Трохи менший інтерес у Полтавській та Житомирській областях.

Топ-5 регіонів з найбільшим попитом на електроскутери

Дані OLX Авто
Дані OLX Авто

А от охочих придбати електромотоцикл найбільше на Одещині. Кількість відгуків на всі оголошення в регіоні на 34% перевищує попит на Київщині, і на 61,5% — на Волині, де покупці також активно цікавляться цим видом транспорту.

Топ-5 регіонів з найбільшим попитом на електромотоцикли

Дані OLX Авто
Дані OLX Авто
Фото: https://depositphotos.com.​

За матеріалами пресрелізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода