Держспецзв'язку порадила частіше змінювати паролі до пошти та соцмереж

Держспецзв’язку: Частіше змінюйте паролі до пошти й особливо до соціальних мереж, тому що зловмисники намагаються дібрати паролі та скомпрометувати ваші акаунти.

Коментарі 1634

Голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Юрій Щиголь в інтерв’ю виданню «Гордон» дав українцям поради, як захистити пристрої та акаунти у соцмережах в умовах кібервійни.

Щиголь підкреслив, що кібергігієна стала ще актуальнішою темою, ніж до війни. Якщо раніше хакери викрадали персональні дані звичайних українців насамперед для крадіжки грошей, то тепер більшість кібератак спрямовано на руйнування систем та завдання шкоди нашій державі.

«Це зокрема може відбуватися через будь-якого громадянина. Наприклад, через компрометацію його особистого телефона, коли він одержить інформацію. Скажімо, коли людині надійшло повідомлення про те, що Україна здає свої позиції, і вона переслала його іншим користувачам. Це одна із цілей ворога – дезінформація».

У жодному разі не відкривайте посилання та файли, надіслані у листах із невідомих вам адрес.

Більшість атак зараз спрямовано саме на персональні пристрої, комп'ютери звичайних користувачів. Розсилають листи з контентом, який може зацікавити людину, наприклад, про втрати, і в ньому – шкідливі файли. Фішингові листи зараз – величезна проблема.

Якщо вам надходять підозрілі листи чи повідомлення, надсилайте їх команді «СЕРТ Україна».

Частіше змінюйте паролі до пошти й особливо до соціальних мереж, тому що зловмисники намагаються дібрати паролі та скомпрометувати ваші акаунти. Це один з інструментів інформаційної війни, навіть можна сказати основний.

Не ведіться на обіцянку легких грошей. Уже кілька разів намагалися створювати фальшиву програму «Дія», щоб виманювати гроші. Шахраї і під час війни не втрачають можливості поживи.

Користуйтеся інформацією лише з офіційних джерел, перевіряйте дані перед тим, як щось емоційно пересилати комусь – ворог на це й розраховує.

За матеріалами https://ms.detector.media/

Обговорити з іншими читачами:
Погода