Дитяча стоматологія: доглядаємо за молочними зубами

Від стану молочних зубів залежить формування прикусу й здоров’я постійного зубного ряду. Тому нехтувати рекомендаціями дитячих стоматологів не тільки не варто, а й небезпечно. На жаль, навіть відповідальні батьки розглядають ситуацію так: з’являться проблеми — підемо. Але сучасна медицина здатна попередити виникненню проблем, а для цього потрібно ходити на профілактичні огляди.

Коментарі 3994

Перший візит до дитячого стоматолога

Найкраще, якщо перший прийом не буде пов’язаний з болем, тобто, профілактичний. І найперше — потрібно знайти клініку з фахівцями, які спеціалізуються саме на дітях. У стоматології Porcelain познайомитися з лікарями можна ще на етапі вибору спеціаліста https://porcelain-dent.com.ua/service/detskij-kabinet/childrens-dentistry, дізнатися про їхню кваліфікацію та напрацювання.

Визначившись зі стоматологом, записуйтеся на прийом і підготуйте до нього себе й дитину. Скористайтеся порадами, які допоможуть уникнути помилок:

  1. Заспокойтеся перед візитом, адже ваше нервування передається малечі, яка думатиме, що її чекатиме щось страшне.
  2. Не залякуйте дитину й не заспокоюйте словами: «Трохи поболить і перестане». Можливо, боліти взагалі не буде, але маля чекатиме на неприємні відчуття.
  3. Підбирайте час, коли дитина активна. Не варто записуватися до фахівця занадто рано чи ввечері, у години сну.
  4. Авторитет стоматолога щодо догляду за зубами має бути беззаперечним. Не дозволяйте уникати дитині процедур, яким навчить спеціаліст, підтримуйте її власним прикладом.

Догляд за першими зубами

Нерегулярний або неправильний догляд за зубами дитини призводить до відкладання нальоту, утворення каменю та, як результат, розвитку карієсу й інших неприємних хвороб. Тому з першим зубом (іноді вас можуть направити до стоматолога й раніше, якщо помітять розвиток аномалії) рушайте до медзакладу. Залежно від віку чищення відрізнятиметься https://porcelain-dent.com.ua/service/detskij-kabinet/teeth-cleaning, і найкраще, коли всі етапи контролює ваш лікар, підбираючи засоби та щітки. Також спеціаліст в ігровій формі покаже та розкаже, як правильно користуватися щіткою.

Загалом, вікова схема догляду виглядає так:

  • з першого зуба батьки слідкують за ротовою порожниною, очищуючи ряд м’якою щіткою-напальником;
  • з двох-трьох років користуються щіткою та спеціальним абразивним засобом, який видаляє наліт;
  • старшим дітям пропонуються різноманітні зубні пасти з різними смаками;
  • додатково може знадобитися професійне чищення, щоб позбутися нальоту. Для цього використовують метод Air Flow — під тиском на щелепи подається спеціальний очищувальний порошок.
Обговорити з іншими читачами:
Погода