Дизайн української агенції Galagan скопіювали у Латвії та Іспанії

Серію постерів для зовнішньої реклами мувінгової компанії "Муравей" від української агенції Galagan скопіювали латвійське агентство WKND та в іспанському офісі Wunderman Thompson для проєкту з поштовим оператором Correos.

Коментарі 2431
Минулого тижня співзасновниця української брендингової агенції Galagan Наталія Закашанська повідомила у себе в інстаграмі про плагіат ідеї Galagan за кордоном.
Йдеться про латвійське агентство WKND, яке випустило серію постерів для поштового оператора Latvias Pasts. Закашанська пише, що постери схожі на рекламу її агенції десятирічної давнини. Крім того, латвійська робота вже встигла виграти бронзу на фестивалі Balticfest 2021.

У 2011 році Galagan створили серію постерів для зовнішньої реклами мувінгової компанії "Муравей". "Ми вирішили показати головну її перевагу через недоліки інших. Те, що компанія обирає запакування за розміром, на відміну від багатьох конкурентів. Так і народилася ідея з предметами, яким дуже незручно", - коментують в агенції.
Такий самий принцип використали латвійські креативники у 2021 році. "Вони взяли ті ж образи та технічні рішення, що і ми у 2011: м'яка іграшка та музичний інструмент, які не доїдуть цілими", - пояснюють у Galagan.
Як кажуть в українській агенції, WKND назвали таку схожість прикрим збігом.

Згодом про кейс у своєму блозі написав французький викриватель плагіату Джо Ла Помп. Він виявив, що схоже на Galagan рішення у 2019 році використали ще й в іспанському офісі Wunderman Thompson для проєкту з поштовим оператором Correos. На момент публікації новини 156 користувачів блогу визначили кейс як плагіат, і лише сім - як збіг. Самі ж Wunderman Thompson це поки що ніяк не прокоментували.
Посилання на кейс агенції Galagan:
https://galagan.ua/ua/project/bhv-marais/
https://www.behance.net/gallery/5949173/Smart-Movingpereezd-s-umom
Обговорити з іншими читачами:
Погода