Дмитро Кутовой: «Комунікації поступово стають 4.0»

Компанія NCG (Nostra Communications Group), до складу якої входять такі агенції, як NOSTRA media, DIEVO і SEM, як комунікаційний холдинг працює на ринку вже 15 років, але стрімко почала заявляти про себе на ринку декілька останніх років. Нещодавно компанія провела повну зміну структури обравши Індустрію 4.0 як концепцію трансформаційної моделі і зміни культури в компанії. Що це значить – ми розпитали у власника і СЕО холдингу Дмитра Кутового.

Коментарі 15792

Менше року минуло відтоді, як ми обговорювали початок змін у вас в компанії. Перш ніж детально поговорити про нові призначення, поясніть читачам, що значить Індустрія 4.0 як концепція змін для вас?

Ми живемо в період стрімкої еволюції: проникнення інтернету й IT-технологій в усі сфери людського життя, їхній вплив на зміни в нашому житті, як от, наприклад, штучного інтелекту, блокчейну та ін. А такі речі, як дематеріалізація (переведення всього, що можна, в цифру. – Авт.), Big Data, sharing economy, кастомізація продукту й отримання його прямо тут і зараз – це важливі елементи нової ери. Звичайно, все це впливає й на трансформації бізнесів у рамках промислової революції 4.0. Якщо говорити про бізнеси, то тут не лише питання впровадження технологій – найбільші виклики зосереджуються на внутрішніх питаннях, таких як культура, організація, лідерство та навички. Ми оцінили всі сучасні виклики – як глобальні, так і локальні, а також врахували швидкість змін у наших клієнтів, їхні потреби, ну і, звичайно, врахували, якою наша команда хоче бути в майбутньому – все це дало нам можливість обрати концепцію зміни нашої культури компанії і трансформації бізнес-моделі. І хоча в цифрових трансформаціях ми рухались досить активно і результативно, макроконтекст, в тому числі економічна стагнація і пандемія, пришвидшили нас у конкретних кроках до реалізації змін на рівні концепції Індустрія 4.0.

Що передбачає ця концепція?

В першу чергу ми розуміємо, що люди стають основним центром, так би мовити, драйвером цифрової (діджитальної) трансформації. Ми, як і більшість ринку, постійно інвестували в розвиток навиків і експертизи. Ми й надалі приділятимемо цьому належну увагу, але також триматимемо в фокусі інноваційні методи роботи, альтернативні робочі підходи і працюватимемо над новими підходами до навчання і розвитку команди.

Звичайно, все це спрямовано на створення для клієнтів «розумних» продуктів і сервісів. Ми на ринку уже 15 років, і пишаємось, що кожний наш клієнт розпочинав роботу з нами завдяки якості нашого продукту. Так, ми розуміємо, що ми холдинг без міжнародної франшизи, але наш кастомізований підхід до кожного завдання і рівень експертизи нашої команди дозволяє холдингу кілька останніх років бути в топ-3 холдингів, що стрімко розвиваються. Але ми на цьому не плануємо зупинятися, тому в рамках роботи над продуктами і сервісами зараз готуємо для презентації R&D розробки, які значно переформатують певні процеси, в першу чергу для клієнтів.

Ну, і якщо говорити вже про клієнтів і сервісність, то важливо відзначити третю складову в рамках концепції – це сервісні бізнес-моделі. Вони передбачають фокус на ефективних і швидких рішеннях для бізнесу клієнта. Окрім того, експертизи акумулюються і взаємодіють таким чином, щоб надавати необхідне рішення клієнту на будь-якому етапі customer journey. Клієнта уже давно не цікавить спектр послуг, які агенція здатна надати, його цікавлять конкретні рішення в конкретному випадку – для впливу на поведінку його споживачів, скільки це буде коштувати і наскільки швидко можна досягти потрібного результату.

В обраній нами філософії важливим є створення «розумного» виробництва через горизонтальну і водночас вертикальну інтеграцію. Завдяки нашому fusion-підходу до побудови нової структури ми не розділяємо діджитальну й офлайн-експертизи нарізно. Звичайно, автоматизація й діджиталізація процесів забезпечує «розумне» виробництво, але ключовими в даному випадку ми вбачаємо синергії технічних потужностей і людського креативу.

То як тепер виглядає структура холдингу?

Ми з Іваном Кучеренком, як партнери, перерозподілили наші зони впливу і відповідальності. Я продовжую керувати холдингом як CEO. Іван на позиції Chief Digital Officer NCG буде тепер відповідати за розвиток діджитальних продуктів, цифрову трансформацію холдингу і розвиток у всієї команди цифрової експертизи. Водночас Іван залишається CEO DIEVO і на стратегічному рівні керуватиме агенцією.

Окрім того, ми зробили ф'южн певних експертиз наших агенцій і розділили нашу структуру на 4 напрямки: продажі і сервіси, продукти, закупівлі і внутрішні сервіси

Кожен напрямок включає відповідні департаменти, які очолюють фахові менеджери:

‒      Дмитро Катрич очолює департамент розвитку бізнесу з фокусом на розвиток нових послуг і нових бізнесів. Дмитро також буде стратегічно відповідати за ефективність роботи NOSTRA media в якості CEO компанії.

‒      Алла Борщ відповідає за інтегровані клієнтські групи команд client-сервісу.

‒      Аналітика і R&D, стратегії, а також креативний і діджитал-контент – під відповідальністю Лени Бурової.

‒      За медіа-пленнінг та performance буде відповідати департамент планування, який очолить Віталій Кот.

‒      Роман Костенко в закупівлях керує департаментом media & buying.

Чи значать подібні зміни, що ви набираєте нових співробітників або ж звільняєте колишніх?

Насправді наші трансформаційні зміни отримали певні корективи через міжнародну і локальну економічні кризи, пандемію і реакцію на це все рекламодавців. Звичайно, ми частина цього ринку, і доводиться не лише враховувати зміни, але й прогнозувати невідоме майбутнє.

В рамках роботи над трансформацією структури у нас з’явилося два додаткові завдання: нам потрібно пройти кризу максимально ефективно і зберегти максимально повну команду. Ми змінили наші прогнози розвитку, і з урахуванням всіх факторів прийшли до певних кроків, на які таки довелося піти. Звичайно, ми вже оптимізували витрати на певні статті з утримання офісу, зрізали витрати і змінили плани на наші власні комунікаційні проекти. Тим не менше, ми сьогодні подякували за працю і вклад сімом співробітникам, з якими довелося попрощатись. Це було складне рішення, але воно було критично необхідне для впровадження запланованих змін.

Важливо розуміти, що саме в нашому варіанті трансформації є дві важливі складові:

Перша – це співробітники і взаємовідносини у компанії з ними. Саме тому ми робимо зараз такий важливий акцент на співробітниках, докладаємо максимальних зусиль до збереження команди, до прозорості і зрозумілості взаємовідносин. Це безпосередньо проявляється не лише у комунікаціях, але і у самої концепції фінансової зацікавленості робітників у збільшенні прибутків компанії.

Друга – це власні R&D розробки, націленні на нові підходи до вирішення задач клієнта. Ці розробки надихають не лише мене і колег, а дійсно дають підґрунтя щодо планів на зовсім нові ніші на ринку. Цим шляхом йдуть провідні світові лідери, і ми вже бачимо структурні зміни на ринках, де вони працюють. Наші R&D продукти не лише збагатять економіку країни, вони фактично дадуть імпульс іншим гравцям рекламного ринку тісніше співпрацювати з науковими розробками, робити дещо інші інвестиції.

Які ви робите прогнози стосовно стану ринку через рік, наприклад?

Якщо говорити про ринок, то, звичайно, з кризи вийдуть не всі, хоча деякі навіть стануть сильнішими – це ті, хто швидко врахував усі ризики і змінив свій підхід в роботі. Не просто провів косметичні перестановки й оптимізував витрати, а дійсно комплексно продумав різні варіанти розвитку сценарію і знайшов свій фокус. Ми свій фокус обрали – це комунікації 4.0. Це відбулося як складання пазлів: R&D, неймовірно круті експерти в команді, наш вектор цифровізації бізнесу, слідування трендам споживання нової ери в інноваціях у бізнесі. У нас у планах найближчим часом розповісти про все детальніше, з цікавими кейсами з практики, а поки ми сфокусовані на запуску оновленого вектора.

І ми бажаємо всім гравцям рекламного ринку України удачі на шляху своїх змін, зростання чи утримання бізнесів, збільшення клієнтської аудиторії, можливо, навіть за рахунок експорту, й інноваційні розробки – адже успіх кожного допоможе зміцнити рівень української рекламної індустрії і завоювання нових вершин на світовій арені. 

sostav.ua

Обговорити з іншими читачами:
Погода