Додаток для прослуховування новин Curio використав штучний інтелект для створення персоналізованих аудіовипусків

Технологія Curio поєднуватиме уривки аудіо з уже наявного каталогу, створюючи короткі випуски подкасту про певну тему з перевірених журналістських джерел.

Коментарі 943
Платформа Curio, яка спеціалізується на перетворенні журналістських матеріалів на фахово начитані аудіо, залучила технологію штучного інтелекту для створення персоналізованих аудіовипусків за запитом користувача. Про це пише TechCrunch.

ШІ-модель компанії Curio на основі технологій OpenAI була натренована на матеріалах, які платформі раніше офіційно надали партнери, наприклад, The Wall Street Journal, The Guardian, The Atlantic, The Washington Post, Bloomberg, New York Magazine тощо. Тепер користувачі Curio можуть запитати помічника «Ріо» про щось, що вони хочуть дізнатися, й отримати у відповідь начитану аудіодоріжку, яка міститиме лише перевірені факти. Зазначимо, що контент Curio озвучений реальними людьми, а не роботом.

Технологія Curio поєднуватиме уривки аудіо з уже наявного каталогу, створюючи короткі випуски подкасту про певну тему з перевірених журналістських джерел. Компанія пропонує використовувати функцію ШІ для запитів на кшталт «Розкажи мені про можливості миру в Україні», «Яке майбутнє їжі?», «Розкажи мені про боргову стелю США», «Розкажи мені, чому Вермер великий митець» або «У мене є 40 хвилин, розкажи мені новини про ШІ».

Штучний інтелект, використаний у Curio, не може видавати інформацію про свіжі новини, адже перетворення статей на начитане аудіо потребує часу. Утім, за його допомогою можна дізнаватися детальніше про різні теми.

Curio була заснована у 2016 році колишнім бізнес-стратегом ВВС Ґовіндом Балакрішнаном і лондонським юристом Срікантом Чакраварті. Для створення бібліотеки журналістських матеріалів, начитаних на аудіо, компанія уклала партнерства з десятками медіаорганізацій, здобувши дозвіл на використання їхнього контенту, який потім озвучувався дикторами й додавався в застосунок.

Нагадаємо, нещодавно американська компанія Gorilla Technologies створила бот Superchat на основі технології штучного інтелекту від OpenAI, що дає змогу розмовляти з віртуальними персонажами, зокрема із Шекспіром, Альбертом Ейнштейном, Клеопатрою, Нілом Армстронгом, Білосніжкою, Рапунцель, Дракулою, Шерлоком Голмсом тощо. 

Інтерфейс Superchat виглядає як звичайний месенджер, що дає змогу користувачам одночасно вести кілька розмов з різними чатботами.

За матеріалами detector.media
Обговорити з іншими читачами:
Погода