Дослідження Mastercard: дві третини українців вибирають «усвідомлені» новорічні подарунки, підтримуючи інших та локальний бізнес

Київ, 21 грудня, 2020 р. — У 2020-му році святковий шопінг для більшості став приводом задуматися про інших. Згідно з новим дослідженням компанії Mastercard 63% українців зазначають, що під час майбутніх свят будуть приділяти більше уваги своїм близьким і більш усвідомлено вибиратимуть новорічні подарунки. 79% опитаних українців стверджують, що 2020-й рік нагадав їм про головні життєві цінності

Коментарі 966

«Усвідомлені» подарунки

Більше половини українців (56%) планують витратити на подарунки менше, ніж у попередні роки. Але це зовсім не означає, що подарунки втратять свою цінність. 2/3 опитаних (66%) запевняють, що вибираючи новорічні подарунки в цьому році вони докладуть більше зусиль, а більше половини (55%) — витратять більше часу на їх пошук.

Список «усвідомлених» подарунків 2020-го року в Україні очолюють: подарунки для підтримки краси і здоров'я (58%), парний одяг (52%) і подарунки-враження для спільного проведення часу (36%).

2020-й рік змусив нас більше думати про інших, у тому числі і про людей, яких ми не знаємо особисто. Так, більше половини (58%) опитаних українців планують купувати подарунки, частина виторгу з яких піде на благодійність. Кожен п'ятий українець (18%) планує допомогти нужденним, придбавши їм у подарунок одяг або їжу. Майже чверть (24%) зроблять подарунок для тварин з притулків, а 13% — пожертвують гроші на благодійність.

ТОП «УСВІДОМЛЕНИХ» ПОДАРУНКІВ

1. Подарунки для здоров'я і краси (58%)

2. Парний одяг (52%)

3. Подарунки-враження для спільного проведення часу (36%)

4. Фото в рамці або фотокниги (28%)

5. Малюнок або картина (16%)

6. Саморобні свічки (15%)

7. Персоналізовані різдвяні прикраси (14%)

8. Подарункові кошики із власноруч приготованими домашніми делікатесами (9%)

9. Саморобні настільні ігри (8%)

10. Вірш або розповідь (6%)

Локальний шопінг

У цьому році ми приділяємо більше уваги не тільки тому, що ми купуємо, але і тому, де ми це робимо: вибираючи подарунки кожен другий українець свідомо прагне підтримати локальний бізнес. 6 із 10 споживачів планують купувати подарунки у місцевих підприємців, щоб допомогти відновленню їх бізнесу. При цьому, 56% опитаних планують робити покупки у локальних бізнесів онлайн.

Третина опитаних українців вирішили підтримати малий та середній бізнес, замовивши святкову вечерю в одному з локальних ресторанів або кафе.

2020-й рік став особливим роком, який ще раз показав, як важливо допомагати тим, хто цього особливо потребує. І нас дуже надихає те, як у цей непростий час українці підходять до вибору подарунків, вибирають щось особливе, з метою не тільки порадувати рідних, а й допомогти нужденним, а також підтримати малий бізнес. Ми раді, що українці вибирають такий осмислений шопінг і допомагають підприємцям відновлюватися швидше

зазначила Наталія Байдала, директор по маркетингу Mastercard в Україні та Молдові.

За матеріалами прес-релізу.
Обговорити з іншими читачами:
Погода