Дослідження ринку digital розробки в Україні від DDC

Комітет DDC (Digital Developers Committee) ВРК провів дослідження ринку digital розробки в Україні.

Комментарии 1599

Ринку веб-девелопменту в Україні більше 20 років. За цей час ніхто точно не міг сказати, що на ньому відбувається. Всі розуміння будувалося на власному досвіді, досвіді друзів або на чутках. Тому, це перше і особливо важливе, дослідження такого роду, проведене серед українських розробників.

Експерти проаналізували отриману інформацію з питань побудови команди та мотивації, технологій розробки і методологій управління проектами. З'ясували стан речей по кадрам, оплаті праці, іноземним клієнтам, участі в рекламних фестивалях, основним болям у розробників і їх планам на майбутнє.

А найголовніше отримали обсяг ринку веб розробки в 2019 році.

Наступний крок – це системні дослідження щороку, які допоможуть оцінювати динаміку ринку і можливо будувати прогнози.

«Це маленький, але важливий крок для розвитку культури дослідження веб-девелопменту в Україні. Адже інформація про успіхи і досвід не заважає конкурувати, але дає можливість розуміти куди рухається ринок і які в ньому можуть бути загрози і можливості для всіх.

В кінці 2020 ми плануємо провести ще одне таке дослідження, де в разі вашої участі дані будуть ще більш точними і цікавими. Пишіть нам свої питання, і ми включимо їх в анкету.

І пам'ятаємо, щоб щось розвинути і примножити – це спочатку необхідно виміряти!» - каже Ірина Муштіна, co-founder DDC, член Наглядової ради ВРК.

З результатами дослідження ви можете ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, що раніше на замовлення DDC була розроблена навчальна гра про процес розробки сайту. Зіграти і перевірити себе можна тут websiteabout.website.

Окрема подяка компаніям, які відповідально поставилися до дослідження і дали чесні та змістовні відповіді – CF.Digital, DIEVO, Vintage, Nextpage, DL Agency Ukraine, Linecore, deco.agency, World Web Studio, Seventeam, the MakeApp, Sparkle Design, Promodex, Solar Digital, Doris Advertising, UAITLAB інтернет-агентство рішень для бізнесу, Bonum-studio, Sense Production, Media5, bvblogic, ZORELiT, webPCstudio, eShopmakers, In Create, WebLife, Evergreen, daviann, Ower Studio, tsukor.studio, WEB-MACHINE, Redwerk, In Create, YourWeb, WEBKITCHEN, Futuline Studio, Golden Media Digital Agency, Realist Digital, PATProfi, wezom.

sostav.ua

Обсудить с другими читателями:
Погода