Джим Роуен став CEО та президентом компанії Volvo Cars

У ролі нового CEO і президента Volvo Cars, 21 березня 2022 року до компанії приєднається Джим Роуен.

Коментарі 2160

Наразі він є генеральним директором і членом ради директорів компанії Ember Technologies, а раніше обіймав посаду CEO групи Dyson Group. Джим Роуен замінить на посаді Хокана Самуельссона, який уперше приєднався до Volvo Cars як член ради директорів у 2010 році. Із жовтня 2012 року Самуельссон обіймав посаду CЕО та президента. Зміна керівництва узгоджена у часі із звершенням терміну контракту Хокана Самуельссона у 2022 році.

Джим Роуен має досвід у сфері програмного забезпечення, цифрової трансформації та інноваційних продуктів. Завдяки стратегіям трансформації та залученню клієнтів, експерт забезпечував високі темпи зростання і прибутковість бізнесів. Активно працював у сфері діджиталізації, революційних інновацій, інжинірингу та ланцюжків постачань, що важливо для реалізації стратегічних планів Volvo Cars у майбутньому.

Раніше новий СЕО Volvo Cars працював із компанією Ember як інвестор, член ради директорів та її СЕО з лютого 2021 року. Він обіймав посаду генерального директора Dyson Group у період з 2017 по 2020 рік, а також виконавчого директора у 2012–2017 роках. Упродовж цього часу він розвинув стратегію електронної комерції, запустив нові інноваційні продукти та збільшив частку компанії на глобальному ринку. До Dyson був виконавчим директором компанії BlackBerry. Наразі Джим Роуен є і старшим радником глобальної інвестиційної компанії KKR та членом комітету акціонерів Henkel AG — німецької компанії з виробництва технологій і товарів споживання.  

За словами голови ради директорів Volvo Cars Еріка Лі, наразі компанія переживає стрімку трансформацію, пов’язану з діджиталізацією. Тому у планах було залучення експерта зі світовим досвідом роботи у ролі генерального директора за межами автомобільної індустрії. «Джим — саме та людина, яка поведе Volvo Cars у майбутнє та зробить її найшвидшим трансформатором у своїй галузі та повністю електричною компанією з мільйонами прямих контактів із клієнтами. Разом із тим, я дуже вдячний Хокану Самуельссону за його відданість і цілеспрямованість упродовж останніх десяти років роботи у Volvo Cars. Він та команда менеджменту створили оновлену й потужну лінійку продукції, посилили Volvo як преміальний бренд», — додав Ерік Лі. 

Джим Роуен підкреслив, що потужні досягнення Volvo Cars у сфері інновацій та безпеки — у поєднанні зі світовими талантами і можливостями в галузі сталого розвитку й технологій — це високі шанси для компанії посісти провідне місце у майбутньому. Хокан Самуельссон зазначив, що за останні 10 років Volvo Cars досягла неймовірного прогресу. «За це я дякую усім колегам, адже разом ми зробили Volvo одним із найбільш швидкозростаючих і надійних автомобільних брендів преміум класу. Я бажаю вам усього найкращого у майбутні захоплюючі роки», — завершив Самуельссон.

Хокан Самуельссон залишиться на своїй посаді, допоки Джим Роуен не замінить його у березні. Після цього Самуельссон вийде зі складу ради директорів компанії, але продовжить роботу як голова Polestar Automotive Holding UK Limited («Polestar») — щоб провести компанію через процес de-SPAC (залучення капіталу і надання інвесторам ліквідності через відкриті ринки). Очікується, що наприкінці цього року компанію буде розміщено на фондовому ринку Nasdaq під тикерною назвою «PSNY».

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода